Był tort urodzinowy “przygotowany przez kolegę Piotra”, fajerwerki, runda honorowa dookoła Jasnych Błoni i oczywiście tłumy biegaczy! “Wieczorne Bieganie” w Szczecinie świętowało 10. urodziny! “Dzięki temu, że Wojtek miał taki pomysł, zaczął to robić i jest w tym konsekwentny, my możemy się spotykać, bawić i integrować” - podkreśla pani Katarzyna.

Uczestnicy “Wieczornego biegania w Szczecinie” spotykają się od 2013 roku w każdy wtorek o godz. 19. Trasę rozpoczynają przy fontannie “Bartłomiejka”, biegną do Arkonki i z powrotem.

- 10 lat temu zaczynaliśmy na Jasnych Błoniach i dziś historia zatacza koło. Za nami 460 spotkań. Mamy tort urodzinowy specjalnie przygotowany przez kolegę Piotra, fajerwerki i masę ludzi z numerami startowymi - mówił wyraźnie wzruszony Wojciech Kępka, pomysłodawca wieczornego wydarzenia.

Grupa biegowych zapaleńców na początku liczyła około 45 śmiałków. Dziś w wieczornym wydarzeniu udział bierze nawet 500 osób!

- Przygodę z bieganiem zaczęłam w 2015 roku, właśnie u Wojtka Kępki. Chciałyśmy wyjść z domu, zrobić coś dla siebie - mówiła Małgorzata, jedna z uczestników. - Do biegania zostałam wciągnięta przez koleżankę. Biegam od dwóch lat i jest cudownie – śmiała się Agnieszka.

- Dzięki temu, że Wojtek miał taki pomysł, zaczął to robić i jest w tym konsekwentny, my możemy się spotykać, bawić i integrować - dodała Katarzyna.

Do “Wieczornego Biegania” dołączyć może każdy i zawsze. Grupa spotyka się w każdy wtorek o godz. 19 przy tzw. “Bartłomiejce”. https://www.facebook.com/WieczornebieganiewSzczecinie