Mikrofony jak na koncercie Stinga i światła rodem z teledysków Rihanny – wszystko na wyciągnięcie ręki. Szczecińska firma otwiera swój magazyn dla klientów indywidualnych chcących wypożyczyć sprzęt na imprezę.

Sprzęt od profesjonalistów

Firma WSOUND od 10 lat zajmuje się profesjonalnym nagłośnieniem scenicznym. Na swoim koncie mają realizacje koncertów ATB, Candy Dulfer oraz festiwali FAMA i zagranicznego Summer End Bristol Festival.

Na co dzień obsługują duże imprezy w regionie, a teraz swoją wiedzą i doświadczeniem postanowili podzielić się z klientami indywidualnymi.

Mały koncert? Światła sceniczne? Zabawa w karaoke? Dla wszystkich, którzy chcą urozmaicić swoją imprezę, WSOUND przygotował specjalną ofertę.

W ich wypożyczalni można znaleźć praktycznie wszystko, co niezbędne do stworzenia niezapomnianego wydarzenia – od prywatki z okazji 18 urodzin, aż po koncert na boisku z okazji święta miasta. Firma oferuje kilkadziesiąt różnych zestawów nagłośnienia, kilkaset urządzeń oświetleniowych, sceny, podesty, urządzenia multimedialne i inne akcesoria do podłączenia, zabezpieczenia i prawidłowego funkcjonowania sprzętu.

Urządzenia można wynająć bezpośrednio z magazynu WSOUND lub skorzystać z usługi transportu i montażu, a nawet obsługi specjalistów.

„Na Zachodzie praktycznie nie ma imprez bez dobrego nagłośnienia czy pięknie podświetlonego ogrodu”

- Każdy, kto się do nas zgłosi ze swoim pomysłem, może liczyć na naszą pomoc i wsparcie – mówi Mariusz Węgiełek, właściciel WSOUND. – Od zawsze celem naszej firmy jest zagwarantowanie satysfakcji z tego, jak dane wydarzenie brzmi. Chcemy, by uczestnicy koncertu po wyjściu z niego z uśmiechem na twarzy wspominali to, jak dobrze słyszeli artystów. Dźwięk to właściwie jedna z najważniejszych rzeczy podczas wydarzenia. Dzięki doświadczeniu, które zdobyliśmy, pracując z gwiazdami z pierwszych stron gazet, wiemy jak zadowolić klientów.

Węgiełek podkreśla, jak ważne, nawet na małym koncercie, jest dopasowanie sprzętu do przestrzeni, w której odbywa się wydarzenie. Zdarza się, że sala jest duża, ale wcale nie potrzeba montować największych głośników, jakie są dostępne w sprzedaży. Możliwe, że wystarczą dwie małe, dobrze brzmiące kolumny. Ważne jest, aby dopasować urządzenia do warunków.

Wypożyczający nie musi się obawiać, że nie da rady obsłużyć sprzętu samodzielnie. Przy każdym wypożyczeniu klient otrzyma dokładne instrukcje: jak podłączyć sprzęt, skonfigurować go i najefektywniej użytkować. Do zasilenia kolumn, efektów disco i maszyny do dymu wystarczy zwykłe gniazdko 230 V. Dzięki niskiej wadze sprzętów większość zestawów może zamontować jedna osoba. Urządzenia oświetleniowe disco nie wymagają żadnego ustawiania – są tak skonfigurowane, że po podłączeniu do prądu od razu zaczynają działać, a w niektóre modele poruszają się w rytm muzyki.

Tego potrzebujesz na wesela, poprawiny, urodziny i prywatki

- Nasz najpopularniejszy zestaw na małe imprezy to dwie kolumny aktywne z wbudowanym wzmacniaczem. Do tego statywy, okablowanie pozwalające podłączyć się do laptopa lub telefonu, kilka urządzeń oświetleniowych disco i maszyna do dymu – wyjaśnia Mariusz Węgiełek. Koszt wynajmu takiego sprzętu to ok. 550 zł za dobę.

Jest to zestaw najczęściej wykorzystywany na małych weselach, poprawinach, prywatkach i innych imprezach od 50 do 100 osób.

Promocja weekendowa

Szczególnie kusząca jest promocja weekendowa. Sprzęt wypożycza się od piątku do poniedziałku. Opłata naliczana jest za jedną dobę wypożyczenia. Specjalna oferta obowiązuje na wybrane zestawy (przy odbiorze i zwrocie osobistym z magazynu firmy).

W przypadku wynajmu droższych przedmiotów pobierana jest kaucja, która jest zwracana po zwrocie wypożyczonego przedmiotu w niezmienionym stanie.

Jak wynająć? Jak przetransportować?

Wystarczy zadzwonić lub napisać maila, żeby sprawdzić dostępność danego sprzętu i go zarezerwować. W dniu wydawania spisywana jest umowa wynajmu na podstawie dowodu osobistego. Sprzęt jest sprawdzany przy kliencie. Następnie, jeśli jest taka potrzeba, przeprowadzane jest szkolenie z obsługi. Podczas zwrotu urządzenia są ponownie sprawdzane i, jeśli wszystko jest w porządku, zwracana jest kaucja (jeśli oczywiście była pobrana).

- Podstawowy zestaw bez problemu mieści się w bagażniku większości średniej wielkości samochodów osobowych – wyjaśnia Mariusz Węgiełek. – W przypadku większych kolumn i bardziej rozbudowanych zestawów niezbędne jest większe kombi, van lub bus – dodaje. – Jeśli nie jesteście pewni, jakiego dokładnie sprzętu potrzebujecie, skontaktujcie się. Służymy radą, pomocą i doświadczeniem. Zapraszamy również DJ-ów, zespoły i właścicieli lokali – nasz sprzęt poradzi sobie w każdych warunkach.

Magazyn firmy mieści się przy ulicy Hryniewieckiego 1 w Szczecinie. Więcej informacji, listę sprzętu i dokładne dane kontaktowe znajdują się na stronie www.wsound.pl.


Jeden z najczęściej wybieranych zestawów na mniejsze wydarzenia – 2 x kolumna na statywie i pakiet oświetlenia wraz z maszyną do dymu.

Najmniejsze kolumny w ofercie firmy WSOUND. 3,5kg wagi, a głośnością zadziwią każdego.

Szeroki wybór mikrofonów do każdego zastosowania.

Przewody do podłączenia sprzętu.

Urządzenia LED są doskonałe do podświetlenia ścian i elementów dekoracji.

Sprzęt jest przygotowany do transportu w każdych warunkach.

Kostka dziennikarska – jedno z najczęściej używanych urządzeń na konferencjach prasowych.

Urządzenia multimedialne – projektory, ekrany LED itp.

Ponad 200 kolumn głośnikowych w każdym rozmiarze zaspokoją nawet najtrudniejsze gusta.

Firma oferuje również przewody nieco większego kalibru.

Małe agregaty prądotwórcze.

Setki nietypowych przedmiotów, które pomogą zrealizować każde wydarzenie. Na zdjęciu typowe “walkie-talkie”.

Większe kolumny również cieszą się dużą popularnością.

Kilkaset urządzeń oświetleniowych urozmaicą każdą przestrzeń.

W magazynie WSOUND znajduje się kilka tysięcy przedmiotów, które tylko czekają aby urozmaicić Twoje wydarzenia!