W kilku miejscach Szczecina w najbliższych dniach będzie można spotkać ekipy filmowe. Jak informowaliśmy na początku stycznia, będą realizować zdjęcia do nowego serialu „Heweliusz” Netflixa.

Utrudnień w ruchu należy się spodziewać od 22 do 25 stycznia. Dziś i jutro, 22 i 23 stycznia, jak podaje portal skolwin.info, filmowcy mają pracować na Stołczynie.

„Już w poniedziałek na Stołczynie będą kręcone zdjęcia do nowego serialu platformy Netflix. Należy się spodziewać utrudnień na co najmniej dwóch ulicach: Księżnej Dąbrówki i Nad Odrą”, informuje serwis. W poniedziałek ma być przygotowywany plan, we wtorek około 12:00 mają ruszyć zdjęcia. 

W kolejnych dniach plan filmowy powstanie w rejonie ulicy Jana z Kolna. – W nocy z 24 na 25 stycznia w związku z realizacją zdjęć filmowych na ul. Jana z Kolna od Trasy Zamkowej do Storrady-Świętosławy mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Na czas trwania zdjęć policja będzie dynamicznie wstrzymywała ruch – przekazał Kacper Reszczyński, rzecznik prasowy ZDiTM. 

W przesłanym komunikacie rzecznik wskazał również, że utrudnienia w ruchu związane z pracą filmowców możliwe są m.in. na ul. Dubois, Krasińskiego, Światowida, Wały Chrobrego, Małopolskiej, Kanał Parnicki, Wyszyńskiego, Podgórnej i T. Mazowieckiego.

Serial Netflixa będzie opowiadać o katastrofie promu Jan Heweliusz, w której zginęło 55 osób, w tym wszyscy pasażerowie płynący ze Świnoujścia do Ystad. Udało się uratować tylko 9 członków załogi. 14 stycznia minęło 31 lat od tego tragicznego wydarzenia. Reżyserem 5-odcinkowego „Heweliusza” jest Jan Holoubek, współtwórca m.in. „Wielkiej wody”, opowiadającej o powodzi tysiąclecia z 1997 roku. Poza Szczecinem zdjęcia do serialu są kręcone w Stargardzie i Świnoujściu.