Dzieci czekają na zwariowane rejsy pirackie, a dorośli na malownicze wycieczki po Międzyodrzu z degustacją wina. Poza rejsami tematycznymi, będą też całodniowe wycieczki do Gryfina i Trzebieży, a w weekendy do Świnoujścia. Odra Queen ma nowego armatora, który szykuje na sezon letni dużo atrakcji.

– To najnowocześniejsza jednostka pasażerska dostępna dla turystów w Szczecinie – mówi Konrad Dec, szczeciński armator, znany do tej pory z organizowania rejsów statkiem m/s Joanna.

Odra Queen niedawno dołączyła do jego floty. Dzięki temu mogła wrócić na wodę po roku przerwy. Przypomnijmy, że poprzedni właściciel, Polska Żegluga Morska, z powodów finansowych zrezygnował z eksploatacji tej jednostki i wystawił ją na sprzedaż.

Szczecin z zupełnie innej – wodnej – perspektywy

Nowy armator przygotował na ten sezon bardzo dużo krótszych i dłuższych wycieczek. Nie zabraknie klasycznych propozycji. Na pokładzie Odra Queen przewodnicy pokażą z bliska wrak słynnego betonowca, dziką przyrodę bezludnych wysp na Międzyodrzu, ale też przemysłową infrastrukturę szczecińskich stoczni.

Będą też zyskujące popularność rejsy tematyczne, w czasie których krajobraz za burtami jest tylko częścią atrakcji. Na wspomnianych rejsach pirackich przygotowywane są zabawy i animacje dla dzieci. Można też wybrać się na wycieczkę z degustacją wina na pokładzie. A to tylko dwa pomysły rejsów tematycznych.

– Naszą misją jest pokazanie turystom i szczecinianom naszego miasta z pięknej perspektywy - od strony Odry. Wierzymy, że serce Szczecina zlokalizowane jest nad wodą. Staramy się przybliżać zarówno mieszkańcom, jak i turystom odwiedzającym nasze miasto, uroki zarówno portowej, industrialnej panoramy jak i zielonych zakątków Odry i jeziora Dąbie – mówi Konrad Dec.

fot. Damian Róż

Będą rejsy do Świnoujścia

– Zainteresowanie rejsami jest bardzo duże. Turyści i szczecinianie często dopytują o możliwość popłynięcia do Świnoujścia – dodaje.

Dlatego rejsy ze Szczecina do tego nadmorskiego kurortu już wkrótce znajdą się w weekendowym programie Odra Queen (to jedyna jednostka pasażerska w Szczecinie, która może pływać do Świnoujścia). Dodatkowo, planowane są całodniowe wycieczki do Trzebieży i Gryfina.

Statek można też wynająć do organizacji własnej imprezy. Otwarty, górny pokład i zamknięty, klimatyzowany pokład dolny mogą być oryginalnym miejscem na szkolenia, konferencje czy bankiety.

Jak kupić bilety?

Biletowane rejsy będą dostępne w sezonie każdego dnia. Szczegółowe informacje na stronie www.rejsyszczecin.pl.

Szczeciński armator nadal oferuje również rejsy na pokładzie m/s Joanna, w tym bardzo popularne rejsy o zachodzie słońca. Szczegóły dostępne są na: www.msjoanna.pl.

fot. Marcin Boduszek