Zakończyła się przebudowa okolic przystanku Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej Żelechowa. Zarówno tej najbliższej – przy ul. Żelaznej, jak i tej dalszej – przy ul. Bogumińskiej.

Na wysokości parku przy ul. Bogumińskiej uruchomiono nowy przystanek w kierunku Polic („Bogumińska Park”). W teorii umożliwić ma on w przyszłości przesiadkę na pociągi. Do przystanku kolejowego trzeba będzie przejść przez park.

Bliżej stacji jest przystanek z drugiej strony, przy ul. Żelaznej. Zatrzymują się tam autobusy linii 59. Tuż obok jest powstał parking dla samochodów.

Częścią całej inwestycji był montaż wiat przystankowych, tablic systemu informacji pasażerskiej, ławek, koszy na śmieci oraz stojaków na rowery.

– W ramach inwestycji zrealizowano prace sieciowe związane z budową kanalizacji deszczowej, wodociągowej. Zainstalowano oświetlenie oraz monitoring. Wykonana została nowa zieleń – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Wykonawcą prac o wartości ponad 6,6 mln zł była firma Elbud Szczecin.

Nadal nie jest gotowy sam peron, czyli część SKM-ki realizowana przez PKP PLK. Według aktualnych zapowiedzi, pociągi będą mogły pojechać do Polic w 2026 roku.