Po prawie roku od pierwszego uruchomienia z nowej fontanny w al. Wojska Polskiego znowu popłynęła woda. Tym razem już na stałe.

– Jeszcze przed oficjalnym zakończeniem inwestycji, nowa fontanna została uruchomiona na stałe. To rozruch techniczny, w ramach którego wykonawca wraz z przyszłym użytkownikiem będą monitorować, czy wszystkie urządzenia działają w prawidłowy sposób – poinformował we wtorek późnym popołudniem Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Fontanna wyposażona jest w pojedynczą deszczownicę oraz efekty świetlne, które są generowane przez LED-y. Obiekt ma działać w godzinach 8:00-22:00.

Fontanna w miejscu dawnej „ściany płaczu” to jeden elementów zagospodarowania śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego, którego przebudowa ma się zakończyć w III kwartale tego roku.

Fontanna po raz pierwszy została uruchomiona prawie rok temu podczas sierpniowego festynu dla mieszkańców zorganizowanego z okazji technicznego otwarcia ulicy i wprowadzenia stałej organizacji ruchu. Działa wówczas przez dwa dni.