Wyasfaltowany niedawno odcinek (o długości ok. 650 metrów) od strony ulic Krętej i Szeligowskiego pozwoli domknąć rowerową pętlę wokół Jeziora Słonecznego. To część projektu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, który obejmuje też przygotowanie nowych miejsc do odpoczynku i zabawy.

W pobliżu nowej drogi rowerowej zaplanowano boisko do gry w bule, stoły do ping-ponga, piłkarzyki oraz szachy. Zarówno od strony ul. Szeligowskiego, jak i od Derdowskiego, staną stoły piknikowe, ławki, hamaki, huśtawki trzyosobowe oraz urządzenie „surfer” do plenerowej siłowni. Miejsce do odpoczynku powstanie również od strony ul. Taczaka.

Dopełnieniem inwestycji będą nowe punkty oświetlenia oraz nasadzenia zieleni. Pojawi się 27 nowych drzew, a wśród nich m.in. klon pospolity, brzozy, dąb bezszypułkowy, tulipanowiec amerykański oraz świerk serbski.

– Jednocześnie cały czas apelujemy do mieszkańców o to, aby stosowali się do oznakowań i nie wchodzili na teren budowy, a także nie przestawiali przęseł ogrodzenia. Uspokajamy również, że wykonawca zgodnie z umową jest zobowiązany do naprawienia szkód powstałych przy realizacji zadania – podkreśla Paulina Łątka z urzędu miasta.

Wykonawcą jest firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak. Za realizację wszystkich prac otrzyma 1,7 mln zł. Wszystkie elementy powinny być gotowe we wrześniu.