Prezes Laura Hołowacz to ikona szczecińskiego biznesu. W ostatnim czasie odebrała Buławę Przedsiębiorczości za działalność Grupy CSL, która w tym roku świętuje 25-lecie istnienia. – Nadal czujemy głód wrażeń, chcemy działać i się rozwijać. Obecne otoczenie gospodarcze nie jest sprzyjające biznesowi, co może blokować jednych, a innym dać motywację do szukania innowacyjnych rozwiązań. My chcemy sięgać kosmosu. Naprawdę. Dla nas „sky is the limit” – mówi Laura Hołowacz.

„Największą siłą CSL są ludzie. Kadra posiada wiedzę, doświadczenie i odwagę w podejmowaniu nowych wyzwań”

„Przybliżamy rzeczy, ludzi, idee” – tak zatytułowano kolejny film o Grupie CSL. Jednej z największych firm logistycznych w tej części kraju, która w tym roku świętuje 25-lecie istnienia.

– Świat podlega ciągłym zmianom, a świat logistyki i transportu to historia rozwoju i postępu. Jako CSL jesteśmy jej częścią. Spedycja to stale rozwijająca się branża. Ważny element naszego życia oraz globalnej gospodarki łączący kraje, firmy i ludzi. Jesteśmy firmą, która oferuje kompleksową obsługę ładunków w imporcie, eksporcie i tranzycie, dostarczanych drogą morską, lądową, kolejową i lotniczą – mówi Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju biznesu Grupy CSL.

– Jesteśmy zaangażowani w kulturę w naszym mieście. Chcemy być aktywnym uczestnikiem życia Szczecina, stąd zawsze doceniam słowa, że jesteśmy firmą odpowiedzialną i zaangażowaną społecznie – dodaje prezes Laura Hołowacz.

– Największą siłą CSL są ludzie. Kadra posiada wiedzę, doświadczenie i odwagę w podejmowaniu nowych wyzwań. Patrzymy na biznes z szerszej perspektywy. Działamy razem i czujemy siłę grupy – podkreśla Przemysław Hołowacz. 

„Nie zamierzamy zwalniać tempa”

Jak będzie wyglądała logistyka przyszłości? Jak zaznaczają przedstawiciele szczecińskiej firmy, to sektor gospodarki, który rozwija się najdynamiczniej, a jednocześnie jako pierwszy odczuwa wszelkie komplikacje wynikające z otoczenia gospodarczego. Tak było w przypadku pandemii COVID-19, wojny w Ukrainie czy aktualnie w związku ze wzrostem cen ropy naftowej na świecie. Jednak jak mówią, należy zawsze patrzeć do przodu.

– Wyzwania dnia dzisiejszego to usługi przyszłości jutro. Wiemy, jak daleko możemy dojść, jeżeli będziemy zdeterminowani i konsekwentni w działaniu. Tak wygląda nasza praca już od 25 lat i nie zamierzamy zwalniać tempa. Mam wrażenie, że jest wprost przeciwnie – dodaje Laura Hołowacz.

Aktywności Grupy CSL

W ostatnim czasie firma i jej przedstawiciele angażowali się w liczne wydarzenia o charakterze gospodarczym. Na początku września w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia odbyła się ogólnopolska konferencja Intermodal in Poland połączona z wizytą studyjną w Świnoujściu. Następnie z inicjatywy Przemysława Hołowacza w Szczecinie odbyła się pierwsza Konferencja przewoźników. Z kolei już 12 października zaplanowano konferencję biznesową „To share knowledge and experience – dzielimy się wiedzą i doświadczeniem”, która jest organizowana przez Grupę CSL oraz Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie.

Przedstawiciele Grupy CSL uczestniczyli również w Kongresie Odbudowy Ukrainy Common Future oraz wydarzeniu „Port of Hamburg” o międzynarodowej logistyce i relacjach polsko-niemieckich. Koniec września przyniósł też pozytywne niespodzianki, jak choćby Buławę Przedsiębiorczości dla prezes Laury Hołowacz, którą wręczono podczas gali Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

– Mamy wiele planów i pomysłów. 25 lat to dla nas dopiero początek – zapowiada Laura Hołowacz.