Na Placu Lotników w Szczecinie dziś szybowali tyczkarze... Podczas 9. edycji mityngu skoku o tyczce mężczyzn zaprezentowali się reprezentanci Niemiec, Hiszpanii, Ukrainy i Polski.

Silny wiatr przeszkodził jednak w uzyskaniu dobrych rezultatów i zawody wygrał  Karsten Dilla z Niemiec, uzyskując wysokość 5, 60 m. Rezultat ten osiągnął w dogrywkowej turze skoków. Kiedy bowiem okazało się, że zarówno on jak i Tobias Scherbarth uzyskali ten sam wynik (5,40 m w pierwszej próbie), zawodnicy postanowili nie poprzestawać na pierwszym miejscu ex-equo, ale walczyć dalej. Wówczas Dilla pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,60 m. Trzecie miejsce zajął szczecinianin Przemysław Czerwiński, który też (tak jak Scherbarth) pokonał 5,40 m, jednak uczynił to w trzeciej próbie.

Zawody obserwowało kilkuset widzów, korzystających z wolnego dnia i słonecznej pogody. Tym bardziej szkoda zatem, że potrwały one tylko około dwóch godzin. Jednym z powodów takiego przebiegu rywalizacji był absencja zapowiadanych wcześniej uczestników odbywających się właśnie w Moskwie, lekkoatletycznych Mistrzostw Świata, w tym przede wszystkim Amerykanina Brada Walkera, który odwołał przyjazd do Szczecina z powodów zdrowotnych.