Zmarł znany dziennikarz Jacek Błędowski. Współpracował z lokalnymi redakcjami „Głosu Szczecińskiego” i „Kuriera Szczecińskiego”, warszawskim tygodnikiem „Nowoczesność” i łódzkim „Giełda”.

Jacek Błędowski urodził się 5 października 1943 roku w Lipowczycach. Był absolwentem Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Szczecińskiej. W latach 1968-1976 współpracował z redakcjami „Głosu Szczecińskiego”, „Kuriera Szczecińskiego”, „7 Głosu Tygodnia”. Następnie, w latach 1985-1990, kierował działem reportażu i kultury „Głosu Szczecińskiego”. Współpracował także z tygodnikami „Nowoczesność” w Warszawie i „Giełda” w Łodzi.

– Przez długie lata pisał wartościowe artykuły o kulturze i sztuce, miał dobre pióro – wspomina redaktor Helena Kwiatkowska. – Podejmował problematykę społeczno-kulturalną, ekonomiczną, ekologiczną, akademicką i naukową. Opublikował cykle wywiadów z wybitnymi twórcami kultury polskiej i zagranicznej, między innymi z Jewgienijem Buszkowem, Kają Danczowską, Reginą Smendzianką.

Jacek Błędowski przez 15 lat prowadził także Klub Młodych Dziennikarzy przy Pałacu Młodzieży. Najciekawsze prace młodych autorów publikowano w „Głosie Szczecińskim” oraz „Kurierze Szczecińskim”. W ostatnich latach współpracował z „Panoramą 7” – dwutygodnikiem Spółdzielni Mieszkaniowej „Dąb”.

Dziennikarz zmarł 25 marca podczas gry w tenisa.