Poza parkingiem, przy ul. Stołczyńskiej powstały też nowe chodniki i pojawiły się wiaty przystankowe. To tzw. miejska część przystanku SKM Skolwin.

Miejska, bo nie obejmuje peronów, których przebudowa odbywa się na zlecenie PKP PLK i jest mocno opóźniona. Infrastruktura zbudowana wokół ma w przyszłości ułatwić przesiadkę na pociągi. Jak to wygląda w praktyce?

– W ramach inwestycji przebudowane zostały chodniki wzdłuż ulicy Stołczyńskiej. Wybudowany został parking z osiemnastoma miejscami postojowymi i jezdnią manewrową. Zrealizowane zostały prace sieciowe. W ramach zagospodarowania terenu zamontowano kosze na odpadki, podpieraczki, pylon informacyjny, tablice systemu informacji pasażerskiej i wiaty przystankowe. Wykonane zostały również nasadzenia zieleni – relacjonuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Wykonawcą była spółka Elbud Szczecin, która otrzymała za swoją pracę 4,7 mln zł.

Podobne roboty zrealizowano przy niemal wszystkich przystankach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej na terenie Szczecina. Koordynacją i nadzorem zajmuje się pełniąca funkcję inwestora zastępczego spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.