Mistrzowie świata i członkowie elitarnego klubu „sześciometrowców” przyjadą na Szczeciński Mityng Skoku o Tyczce. Zaplanowano konkurs kobiet i mężczyzn. Początek zawodów we wtorek 25 lutego o godzinie 17.30.

Mityngi skoku o tyczce mają w Szczecinie długą tradycję. Od trzech lat odbywają się w Netto Arenie i zawsze imponują mocną obsadą. Nie inaczej będzie w tym roku.

Światowa czołówka

Kibice oklaskiwać będą dwóch mistrzów świata. Świetnie pamiętamy tytuł Pawła Wojciechowskiego z 2011 r. Tyczkarz z Bydgoszczy ma już ze Szczecina dobre wspomnienia, to tu ustanawiał rekord Polski, skacząc na pl. Lotników 5.91. W środę rywalizować będzie z nim inny mistrz świata - Kanadyjczyk Shawn Barber – który po złoto sięgnął w Pekinie w 2015 r.

Barber jest w elitarnym gronie tyczkarzy, którzy przefrunęli nad poprzeczką zawieszoną na wysokości sześciu metrów. Podobnym rekordem legitymuje się Rosjanin Timur Morgunov. W konkursowej stawce znajdą się również Robert Sobera (mistrz Europy z 2016 r.) i Włoch Claudio Stecchi (3. w Szczecinie w ubiegłym roku).

Niestety w mityng nie weźmie udziału (ale będzie obecny podczas wydarzenia) bohater szczecińskiej publiczności – Piotr Lisek. Multimedalista światowych imprez bardzo chciał wystartować przed własną publicznością, ale przeszkodziła mu kontuzja. Nie jest groźna, ale Lisek zrezygnował ze wszystkich zimowych startów, by optymalnie przygotować się do letniego sezonu i Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Zaczną panie

Na starcie w Netto Arenie staną też panie. Faworytką będzie Szwedka Angelica Bengsston, ale powalczyć będzie z nią chciała zwłaszcza Wenezuelka Robeilys Peinado, która trenuje pod okiem Wiaczesława Kaliniczenki w szczecińskim Ośrodku Skoku o Tyczce. Publiczności zaprezentują się też m.in. Angelica Moser (Szwajcaria), Romana Malacova (Czechy) oraz Polki: Kamila Przybyła, Agnieszka Kaszuba oraz Anna Łyko.

Bilety kosztują 5-20 zł. Można je kupić na stronie www.nettoarena.pl.

Start imprezy o godzinie 17.30. Najpierw zawody kobiet. Początek rywalizacji mężczyzn godz. 20.10