„Już w przyszłym roku będziemy mogli spacerować w Stepnicy fantastyczną promenadą i podziwiać wspaniałe widoki na wody Zalewu Szczecińskiego” – informuje Andrzej Wyganowski, burmistrz Miasta i Gminy Stepnica. Właśnie wyłoniono wykonawcę planowanych prac.

Promenada połączy Kanał Młyński z miejską plażą nad Zalewem Szczecińskim. Jej częścią będzie prowadząca nad wodą kładka na palach stalowych i wysoka na 11 metrów wieża widokowa. Zakres inwestycji obejmuje też budowę pochylni dla osób niepełnosprawnych i muru oporowego oraz montaż ławek i koszy na śmieci.

W przetargu wybrano ofertę firmy Alpia z Bytowa, która wyceniła swoją pracę na 4,4 mln zł. To zdecydowanie mniej niż propozycja Przedsiębiorstwa Usług Hydrotechnicznych Rusiecki (10,3 mln zł), a także korzystniej od wyceny Przedsiębiorstwa Budowlano-Transportowego Arbet (5,6 mln zł). Inwestycja jest dofinansowana z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych kwotą 3,2 mln zł.

Prace budowlane mają zająć 11 miesięcy od dnia podpisania umowy, co powinno nastąpić w najbliższych tygodniach. To daje możliwość oddania promenady do użytku pod koniec 2023 roku.