Budowa nowej ulicy, która połączy Sosabowskiego z Szafera, jest na półmetku. Prace budowlane potrwają jeszcze rok, ale już latem z nowej infrastruktury będą mogli korzystać pasażerowie tramwajów.

Nowe torowisko w stronę Taczaka (będzie kończyć się „ślepo”) i pętli na Szafera zostało ułożone i podbudowane betonem. Podobne prace trwają jeszcze na Żołnierskiej. Powstają też rozjazdy, które pozwolą m.in. skręcić tramwajom w kierunku Wydziału Remontowego przy ul. Klonowica. Układane są chodniki i przygotowywane fundamenty pod słupy sieci trakcyjnej. Jej montaż zacznie się za kilka tygodni.

– Prace idą z godnie z planem – informuje Krystian Wawrzyniak, prezes Tramwajów Szczecińskich. – Oddania całej arterii do użytku spodziewamy się w lutym 2025 roku, ale pierwszy tramwaj od strony Żołnierskiej na pętlę Szafera wjedzie wcześniej. Zakładamy, że będzie to przełom czerwca i lipca.

Wtedy dwukierunkowe tramwaje będą mogły zostać wykorzystane na trasie do dworca głównego.

Wykonawcą prac o wartości 101 mln zł jest konsorcjum spółek Tormel (lider) i Stanled I (partner). Inwestycja została dofinansowana kwotą 56,5 mln zł z rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.