Za mniej niż rok pojawią się tutaj ozdobne ogrodzenia, alejki i trawniki, wiata rekreacyjna i grill parkowy. Na Stołczynie rozpoczęła się realizacja jednego ze zwycięskich projektów Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 – mowa o polanie rodzinnej.

Polana powstaje pomiędzy budynkiem mieszkalnym przy ul. Księżnej Dąbrówki a boiskiem Szkoły Podstawowej nr 9 na Stołczynie. Zgodnie z projektem, teren ma stać się „miejscem odpoczynku i zabawy dla okolicznych mieszkańców”.

– Pojawią się tam ozdobne ogrodzenia z bramą wejściową, alejki i trawniki. Na środku stanie drewniana, zadaszona wiata rekreacyjna, a obok stanowisko z grillem parkowym. W różnych zakątkach polany ustawione będą siedziska ze stołami piknikowymi, ławki, leżanki, a nawet podwójne huśtawki – wylicza Paulina Łątka z biura prasowego magistratu.

Wybudowane zostanie również rekreacyjne boisko trawiaste dla najmłodszych. Ważnym elementem tego projektu ma być zieleń – posadzonych zostanie 25 nowych drzew (brzozy białe, klony jesionolistne, lipy i ozdobne wiśnie), 275 krzewów iglastych i liściastych (róże, jałowce i cisy), tysiące bylin i pnączy na wyniesionych kwietnikach.

Wykonawcą inwestycji jest firma P. G. GLOBAL Radosław Białowolski S. K. A., która na realizację ma 245 dni. Koszt inwestycji to ponad 1,3 mln zł.