Na przebudowywanym placu Zwycięstwa nie ma jeszcze pełnego oznakowania poziomego na jezdni, nie uruchomiono też wszystkich sygnalizacji świetlnych. Dlatego wprowadzono dodatkowe elementy, które mają zwiększyć bezpieczeństwo pieszych.

– Zainstalowane zostały znaki informujące o ograniczeniu prędkości do 30 km/h, tablice odblaskowe na wysokości przejść dla pieszych, a także dołożono żółte lampy błyskowe przy znaku informującym o braku oznakowania poziomego na jezdni – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Zdecydowano się na takie rozwiązania w porozumieniami ze służbami nadzoru inwestorskiego (Szczecińskich Inwestycji Miejskich), policji oraz nadzoru ruchu. Mają nie dopuszczać do niebezpiecznych sytuacji z udziałem pieszych, do których dochodziło w tym rejonie.

– Wykonawca czeka na poprawę warunków pogodowych w celu wykonania brakujących elementów oznakowania poziomego. Jednocześnie kontynuowane są prace przy montażu i instalacji sygnalizatorów. Do czasu pełnego uruchomienia sygnalizacji prosimy jednak o zachowanie uwagi – zaznacza Piotr Zieliński.

Prace na pl. Zwycięstwa są opóźnione. Najprawdopodobniej potrwają do połowy roku. Wykonawcą jest Firma Drogowo-Budowlana MTM SA, która otrzyma za to zamówienie blisko 40 mln zł.