Przy ul. Kredowej na Warszewie powstaje nowa szkoła podstawowa. Prace toczą się obecnie zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Trwająca już, z różnymi przygodami, 6 lat inwestycja, powinna zakończyć się w kwietniu 2024 roku.

Z zewnątrz widać, że cały czas prowadzone są prace przy elewacji budynku. Powstają nowe drogi, parkingi, ciągi komunikacyjne i infrastruktura sportowa.

– Żeby zniwelować duże różnice w wysokości terenu wykonane zostały mury oporowe z lanych na miejscu elementów żelbetowych. Jeden, którego wysokość sięga 3 metrów zabezpiecza teren pod powstającą aktualnie bieżnię. Tuż obok powstaje boisko wielofunkcyjne. Drugi mur, którego wysokość waha się od 1,3 do 2,9 metra powstał na planie prostokąta. To w tym miejscu wybudowane zostanie nowe boisko sportowe z nawierzchnią z trawy syntetycznej – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Wewnątrz trwają prace tynkarskie i posadzkarskie. Wykonywane są okładziny ścian i posadzek z płytek, trwa montaż sufitów podwieszanych. Jednocześnie pracują instalatorzy i technicy odpowiedzialni za prawidłowe podłączenie instalacji elektrycznych i sanitarnych.

Wykonawcą jest firma Adamietz, która przejęła plac budowy w październiku 2022 roku, by dokończyć prace rozpoczęte przez firmę Polaqua. Przypomnijmy, że realizacja tej inwestycji w formule zaprojektuj i wybuduj rozpoczęła się w 2017 roku. Dwa lata później miasto odstąpiło jednak od umowy, tłumacząc to niezadowalającym postępem robót budowlanych (zrealizowano tylko ok. 40 proc. planu) i złą organizacją pracy.

Magistrat zdecydował, że budowa zostanie dokończona w innym modelu. Najpierw zlecono aktualizację dokumentacji projektowo-kosztorysowej, którą wykonała GPVT Pracownia Architektoniczna s.c. Później ogłoszono przetarg na wykonawcę, który dokończy prace. Wygrała oferta firmy Adamietz opiewająca na 70 mln zł.