W czwartek ruszyła rozbiórka budynku pętli Krzekowo. Obiekt przez 51 lat służył szczecińskiej komunikacji miejskiej.

Najpierw ekipa budowlana wyniosła z budynku meble i zdemontowała okalające go szyny, a około godziny 12.00 rozpoczęła się rozbiórka obiektu. 

Zamiast pętli będzie nowa ulica

Wraz z budynkiem likwidowana jest cała pętla u zbiegu ulic Żołnierskiej i Klonowica, która była końcowym przystankiem dla tramwajów linii nr 5 i 7 oraz autobusów linii nr 75 i 74. W jej miejscu znajdzie się zupełnie nowa arteria, która będzie przedłużeniem ulicy Sosabowskiego. Na niej także znajdzie się torowisko, które w przyszłości pozwoli skręcić z ul. Żołnierskiej w stronę końcowego przystanku „Osiedle Zawadzkiego" przy Netto Arenie.

Jedna z najstarszych w mieście

Pętla na Krzekowie była jedną z najstarszych w Szczecinie. Do użytku została oddana w 1954 roku, a w 1972 roku jej teren wzbogacił budynek socjalny.

„W tym samym roku unowocześniono pętlę, kładąc trylinkę oraz chodnik wykonany z płyt betonowych o powierzchni 409,7 m kw. Zagospodarowano pozostały plac, obsiewając go trawą o powierzchni 332 m kw. Prace te wykonywała firma – Rejonowe Przedsiębiorstwo Melioracyjne ze Szczecina. Prace zostały zakończone 30 grudnia 1972 roku” – czytamy w artykule Janusza Światowego na stronie mkm.Szczecin.pl.