Przemyślany wybór kierunku studiów ma ogromne znaczenie dla przyszłej kariery zawodowej. Pozwoli Ci na znalezienie dobrze płatnej, satysfakcjonującej pracy, która pozostaje w zakresie Twoich zainteresowań. Poznaj 3 znane powszechnie kierunki, które zawsze będą dobrym wyborem!

Jeśli stoisz przed podjęciem decyzji o dalszym kształceniu się, koniecznie poznaj 3 kierunki studiów podyplomowych, które pozwolą Ci na kreowanie zadowalającej przyszłości zawodowej. Oferuje je Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu – lider wśród placówek edukacyjnych. Każdy z nich zapewni Ci możliwość szybkiego znalezienia pracy.

Psychoterapia

Psychoterapeuta pomaga osobom borykającym się z problemami psychicznymi i emocjonalnymi różnego pochodzenia. Może zajmować się np. konfliktami rodzinnymi i związkowymi, niskim poczuciem własnej wartości, emocjami w przebiegu zaburzeń odżywiania czy chorób przewlekłych, a także niwelowaniem konsekwencji stresu. Jak zatem można zauważyć – psychoterapia to dziedzina, z której w dzisiejszych czasach może skorzystać praktycznie każda osoba. Sprawia to, że zapotrzebowanie na specjalistów tego zawodu jest ogromne. Z pewnością znajdziesz pracę, która zapewni Ci satysfakcję w związku z pomaganiem innym, jak i odpowiednie wynagrodzenie.

Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej WSB-NLU oferuje innowacyjny, 4-letni program studiów podyplomowych, oparty na nurcie poznawczo-behawioralnym. Pozwoli Ci zdobyć pracę na stanowisku psychoterapeuty na Narodowy Fundusz Zdrowia, jeśli tylko interesuje Cię taka forma aktywności zawodowej.

Pedagogika

Kolejnym pożądanym i cenionym kierunkiem studiów jest pedagogika. Spotkasz się z szerokim wyborem dziedzin, w których możesz się specjalizować w zależności od zainteresowań i predyspozycji. Do wyboru masz m.in.: przygotowanie pedagogiczne do zawodu nauczyciela, edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnościami, trener umiejętności społecznych czy zarządzanie oświatą. Takich kierunków jest kilkanaście, a każdy z nich pozwoli Ci na wykorzystanie Twoich największych atutów.

Doświadczeni pedagodzy to niezwykła zaleta każdej placówki edukacyjnej i związanej z oświatą. Znajdziesz pracę w przedszkolach, szkołach, uniwersytetach, domach opieki społecznej, zakładach pracy i rozmaitych poradniach specjalistycznych, gdzie praca z drugim człowiekiem jest ważnym elementem.

Informatyka

W dobie prężnego rozwoju Internetu informatycy nie mogą skarżyć się na brak pracy. Szczególnie pożądani są absolwenci kierunków takich jak: cyberbezpieczeństwo, tester oprogramowania, programowanie aplikacji, grafika komputerowa oraz sztuczna inteligencja. To wybór idealny także dla Ciebie, jeśli masz analityczny umysł, lubisz pracę z komputerem i wyróżnia Cię kreatywność, a mimo tego lubisz trzymać się schematów. Należy zaznaczyć, że stanowiska informatyczne są aktualnie jednymi z najlepiej płatnych. Pracując na nich, nie masz tak bliskiego kontaktu z ludźmi, jak we wcześniejszych propozycjach, dlatego to wybór także dla osób introwertycznych.