Kolejny wielki wycieczkowiec zacumował w Szczecinie. Ze względu na ogromne rozmiary (około 175 m długości) nie dotarł do Wałów Chrobrego, a jedynie do Nabrzeża Polskiego.

Co będą robić pasażerowie cruisera?

Ms Deutschland przywiózł do miasta na swoim pokładzie ponad 400 pasażerów i 250 członków załogi. Będzie przebywał przy naszym nabrzeżu do  godziny 19.00. W tym czasie większość przybyłych na nim turystów będzie zwiedzała Szczecin pod opieką przewodnika lub indywidualnie. Szacuje się, że każdy z nich da zarobić miastu ponad 40 euro. Wieczorem wycieczkowiec wypłynie w dalszą część rejsu, do Rygi na Łotwie.

 


Więcej wycieczkowców...

Jest to w tym roku już kolejny taki cruiser w Szczecinie. W lipcu zawinął do nas równie luksusowy  amerykański „Seven Seas Voyager”, we wrześniu zagości brytyjski „Saga Ruby”. Oprócz tego w tym roku w Szczecinie coraz częściej pojawiają się nieco mniejsze wycieczkowce, które z reguły można oglądać przy Wałach Chrobrego. Część z turystów przypływających wycieczkowcami niestety nie chce zwiedzać Szczecina. Wolą zwiedzać odległy o jedyne 150 km Berlin. To doskonała forma współpracy między miastami. Wspiera ją inicjatywa „Szczecin for Berlin”, prowadzona przez szczeciński port i Polsteam Shipping Agency.