Pod koniec września i na początku października Agencja Mienia Wojskowego rozstrzygnie przetargi na sprzedaż mieszkań w Szczecinie. Na nabywców czekają trzy lokale, a ich ceny wywoławcze wahają się od 110 tys. zł do 370 tys. zł. Zyski AMW przeznaczy na budowę mieszkań dla żołnierzy zawodowych.

Aktualnie średnia cena mieszkania w Szczecinie to ponad 8 tys. zł za m2. Tymczasem od Agencji Mienia Wojskowego można kupić lokale za ok. 3,5 tys. zł za m2. Właśnie ogłoszono przetargi na trzypokojowe mieszkania w dzielnicach: Pogodno, Drzetowo-Grabowo oraz na kawalerkę w Śródmieściu.

Trzypokojowe mieszkanie w jednej z najpiękniejszych dzielnic Szczecina

Na Pogodnie, przy ul. Janickiego 51, można kupić 70-metrowe mieszkanie za zaledwie 248 tys. zł (cena wywoławcza).

Szczeciński oddział Agencji Mienia Wojskowego wystawił na sprzedaż trzypokojowy lokal z przedpokojem, kuchnią i łazienką z w.c. Do każdego pokoju prowadzi osobne wejście z przedpokoju. Mieszkanie wyposażono w instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną, gazową i domofon. Źródłem ogrzewania są piece kaflowe, ale można zainstalować nowoczesne ogrzewanie gazowe. Do lokalu przynależą również dwa pomieszczenia piwniczne bezpośrednio pod mieszkaniem, co wybiega poza standard oferowany obecnie przez deweloperów.

Mieszkanie znajduje się na parterze w dwupiętrowym przedwojennym budynku wielorodzinnym, niedaleko ul. Mickiewicza. Obiekt otoczony jest zielenią, a dla osób dysponujących samochodem dostępne są miejsca postojowe. W okolicy znajdują się liczne punkty handlowo-usługowe (np. ryneczek „Pogodno”), przychodnia, szkoły, uczelnie, komisariat policji oraz przystanki komunikacji autobusowej i tramwajowej. W najbliższym sąsiedztwie zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna, a w dalszej - domy jednorodzinne, szpital kliniczny i praktycznie wszystkie udogodnienia dla mieszkańców Pogodna.

Przetarg odbędzie się już w środę 27 września, o godz. 10:00, Oddziale Regionalnym Agencji Mienia Wojskowego w Szczecinie, w budynku przy ul. Księcia Sambora 4 (sala nr 13). Osoby zainteresowane kupnem mieszkania muszą wpłacić wadium w wysokości 49 tys. zł do 21 września.

(szczegółowe informacje: https://amw.com.pl/pl/nieruchomosci/nieruchomosci-amw/szczecin-ul-janickiego-51-8-10339 )

Janickiego 51

100 metrów z widokiem na stocznię

W okolicy stoczni, przy ul. Ludowej 24A można kupić prawie 100-metrowe mieszkanie w jednoklatkowym budynku wielorodzinnym. Cenę wywoławczą ustalono na poziomie 370 tys. zł.

Mieszkanie składa się z trzech pokoi, dwóch przedpokoi, kuchni oraz dwóch łazienek z w.c. Do lokalu przynależą też dwie duże piwnice oraz przestronny ogród, jest też wspólny dla mieszkańców strych umiejscowiony bezpośrednio nad tym mieszkaniem - który po wyrażeniu zgody przez wspólnotę mógłby zostać zaadaptowany na dodatkowe pełnowymiarowe, wysokie mieszkanie. Teren nieruchomości ogrodzony murem.

Lokal wyposażony został w instalację elektryczną, sieć gazową, kanalizacyjną, teletechniczną i wodociągową. Przez kilka lat pełnił funkcję mieszkania socjalnego, dlatego w niektórych pomieszczeniach znajduje się również ogrzewanie etażowe. Mieszkanie wymaga remontu, ale dzięki temu nowy właściciel będzie mógł je zaaranżować według własnego pomysłu.

Przetarg odbędzie się w poniedziałek 2 października, o godz. 11:00. Wadium w wysokości 70 tys. zł trzeba do 26 września. (szczegółowe informacje: https://amw.com.pl/pl/nieruchomosci/nieruchomosci-amw/szczecin-ul-ludowa-24a-4-10336 )

Ludowa 24A

Kawalerka w Śródmieściu w promocyjnej cenie

Dokładnie naprzeciw Biblioteki Głównej Uniwersytetu Szczecińskiego, przy ul. Tarczyńskiego 3, można nabyć mieszkanie o powierzchni 33,20 m2, które wyceniono na 110 tys. zł. Cena wywoławcza 1m2 tego mieszkania to niewiele ponad 3,3 tys. zł.

Kawalerka mieści się w kamienicy z widokiem na wyciszony wewnętrzny dziedziniec. Składa się z jednego pokoju, przedpokoju, kuchni oraz łazienki z w.c. Do mieszkania przynależą też dwie piwnice. Choć lokalu wymieniono stolarkę okienną wymaga on dalszego remontu.

Dużym atutem jest położenie budynku: bardzo blisko bezpośredniego centrum miasta, tuż obok zabudowań Uniwersytetu Szczecińskiego. Kolejny atut to niski czynsz do wspólnoty (ostatnio około 300 zł miesięcznie), czyni mieszkanie szczególnie atrakcyjnym dla studentów.

Przetarg zaplanowano na poniedziałek 9 października, o godz. 10:00. Wadium w wysokości 20 tys. zł trzeba wnieść do 3 października. (szczegółowe informacje: https://amw.com.pl/pl/nieruchomosci/nieruchomosci-amw/szczecin-ul-tarczynskiego-3-8a-10082 )

Tarczyńskiego 3

Zyski ze sprzedaży mieszkań Agencja Mienia Wojskowego przeznaczy na budowę nowych budynków mieszkalnych dla żołnierzy zawodowych. 

Agencja Mienia Wojskowego to agencja wykonawcza nadzorowana przez Ministra Obrony Narodowej. Od 25 lat AMW sprzedaje i wynajmuje nieruchomości oraz zagospodarowuje uzbrojenie i sprzęt, którego nie potrzebuje już wojsko i inne służby mundurowe. Agencja dba też o zakwaterowanie żołnierzy: administruje wojskowymi mieszkaniami, realizuje i planuje inwestycje mieszkaniowe.

Na rzecz Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Sił Zbrojnych RP wykonuje również zadania, których resort i armia nie mogą zrealizować we własnym zakresie. W ostatnich latach, w ramach nowych kompetencji, AMW prowadzi też projekty związane z wojskowymi inwestycjami.

Szczegółowe informacje na temat warunków udziału w ww. przetargach dostępne są na stronie: https://wtwoichrekach.amw.com.pl/oferta/37/jak-wziac-udzial-w