Pole elektromagnetyczne to zjawisko, które obecne naturalnie, ale także generowane przez działania człowieka w zbyt dużych dawkach może być niebezpieczne dla naszego organizmu. Dlatego tak ważne jest, by mieć świadomość tego zagrożenia i wiedzieć, czy my i nasza rodzina nie przebywa stale w zbyt dużej ekspozycji na efekty promieniowania. Dlaczego warto mierzyć natężenie pola elektromagnetycznego?

Co wytwarza pole elektromagnetyczne? 

Czym dokładnie jest promieniowanie elektromagnetyczne? To emisję zaburzenia energetycznego, które wywoływane jest przez przepływ prądu elektrycznego, a także zmiana ładunków natężenia w samym źródle. Pole elektromagnetyczne, co istotne, nie jest zagrażające ludzkiemu życiu, jednak musimy pamiętać, że zarówno naturalne, jak i sztuczne źródła promieniowania przyjmowane w ekstremalnych dawkach mogą stanowić przyczynę licznych zaburzeń organizmu. 

Co zatem w naszym najbliższym otoczeniu wytwarza pole elektromagnetyczne? Spośród dziesiątek urządzeń na szczególną uwagę zasługują telefony komórkowe, które bazują przecież na falach elektromagnetycznych i tak dobrze znanym standardzie 5G. Warto wspomnieć jeszcze o urządzeniach połączonych siecią Bluetooth (wszelkiego rodzaju głośniki, słuchawki), a także urządzenia korzystające lub emitujące sieć Wi-Fi. Pole elektromagnetyczne emitowane jest także przez inne urządzenia elektryczne, takie jak pralka, płyta grzewcza, piekarnik, a nawet suszarka do włosów. 

Bezpieczna dawka promienia elektromagnetycznego - sprawdź samodzielnie poziom w Twoim domu

Zanim w popłochu zaczniemy pozbywać się wszelkich urządzeń elektrycznych z domu, przypominamy - zdecydowana większość urządzeń emituje pole o bardzo niskim natężeniu, które nie ma żadnego wpływu na nasze zdrowie. Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy stale kontrolować poziomu natężenia promieniowania, by mieć pewność, że każdy z domowników nie naraża się na zbyt dużą ekspozycję.

Jak to zbadać? Najlepsze rozwiązanie to miernik pola elektromagnetycznego https://www.srtech.pl/mierniki-pola-elektromagnetycznego, który zapewnia precyzyjny pomiar pola elektromagnetycznego, w tym wpływu sieci 5G na promieniowanie w naszym domu. 

Jeśli chcemy zredukować poziom promieniowania elektromagnetycznego możemy wykorzystać tkaniny ekranujące ADR TEX https://www.srtech.pl/farby-tkaniny-ekranujace Tkaniny takie ekranują pola elektromagnetyczne - mogą być stosowane w domach, halach magazynowych, produkcyjnych.

Jak znaleźć odpowiedni miernik pola elektromagnetycznego?

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu odpowiedniego miernika pola elektromagnetycznego? Przede wszystkim dokładność miernika. Najbardziej podstawowe mierniki nieznanych marek dają zaledwie orientacyjny wynik, który nie może być w żadnym wypadku brany za pewnik. Jeśli zależy nam precyzyjnych pomiarach, postawmy na sprzęt oferowany na https://www.srtech.pl, który jest także wykorzystywany w specjalistycznych, profesjonalnych warunkach.

Nie bez znaczenia jest także typ promieniowania, jaki urządzenie mierzy. Wysokiej jakości mierniki zapewniają szeroki zakres pomiarowy od  20 Hz do 8 GHz, a także pomiar wartości szczytowych i średnich, uwzględniając także pomiar sieci telefonii 5G. Wysokiej jakości mierniki takie jak Milerd HiRange pozwalają dodatkowo na stały pomiar przyjętej dawki promieniowania.

Wysokiej jakości mierniki wyposażone są także w intuicyjny panel sterowania, która dostarczy jasnych informacji, czy dany pomiar może być uznany za niebezpieczny dla naszego organizmy, lub czy mieści się w normie. Wszystkie te funkcjonalności powinny być zapakowane w małe urządzenie, które będzie wygodne w transporcie. Z takim miernikiem pola elektromagnetycznego nie będziemy już nigdy obawiać się nadmiernego promieniowania elektromagnetycznego w naszym domu.