Firma Remondis odebrała samochód ciężarowy, który będzie zajmować się wywożeniem kontenerów z odpadami spod gospodarstw domowych mieszkańców miasta. Dla Grupy Mojsiuk to wielkie wydarzenie, bo ciężarówka to pięciotysięczny samochód sprzedany przez motoryzacyjnego giganta.


„Współpracujemy z ogromną ilością firm z Pomorza Zachodniego, a samochody sprzedawane przez Grupę Mojsiuk pracują niemal w każdej branży”

Grupa Mojsiuk w Szczecinie sprzedała klientom już pięć tysięcy samochodów ciężarowych. To wielkie święto dla potentata motoryzacyjnego działającego w Szczecinie i Koszalinie.

- Jesteśmy dealerem Mercedesa od ponad 25 lat, a od 24 lat sprzedajemy samochody ciężarowe. Liczba 5 tysięcy sprzedanych samochodów do dla nas wielki sukces i powód do świętowania. Jubileuszowym klientem jest nasz lokalny partner z którym współpracujemy od lat, czyli firma Remondis - mówi Łukasz Hormański, członek zarządu Grupy Mojsiuk. – Współpracujemy z ogromną ilością firm z Pomorza Zachodniego, a samochody sprzedawane przez Grupę Mojsiuk pracują niemal w każdej branży: od transportu międzynarodowego po firmy w których jeżdżą nasze samochody wręcz „szyte na miarę” pod oczekiwania danej branży – dodaje Hormański.

– Nietypowych zleceń było wiele w naszej historii. Staramy się budować pojazdy do różnych zastosowań. Przykładem mogą być pompy do betonu, pojazdy do czyszczenia kanalizacji, budujemy także auta do energetyki, pożarnictwa, podnośniki. Firm zainteresowanych naszymi usługami jest wiele, bo portfolio i możliwości Mercedes Benz Mojsiuk jest bardzo szerokie – dodaje Łukasz Hormański.

- Budujemy relacje z klientami od lat. Nie chodzi tylko o sprzedaż samochodu, a przygotowanie rozwiązań, które będą sprzyjać rozwój jego działalności. Oferujemy telematykę, własne pakiety finansowania, specjalistyczne usługi serwisowe czy wsparcie w sformatowaniu samochodu tak, by idealnie spełniał oczekiwania klienta. Podstawa to relacje i ludzie – mówi Łukasz Hormański, członek zarządu Grupy Mojsiuk.

Nowoczesny Mercedes będzie obsługiwał mieszkańców Szczecina. Posłuży do przewozu kontenerów

Jubileuszowy samochód ciężarowy sprzedany przez Mercedes Benz Mojsiuk to auto specjalistyczne, model Actross o dopuszczalnej masie całkowitej 18 ton i mocy silnika 240 koni mechanicznych.

- Samochód jest w pełni przystosowany do pracy komunalnej oraz do podnoszenia wszelkiego rodzaju kontenerów np. na papier czy do gruzu - mówi Piotr Rachwalski, odpowiedzialny za sprzedaż samochodów ciężarowych. – Dostosowujemy auto do potrzeb klienta w sposób kompletny. Mowa o rozstawie osi, mocy silnika czy wielkości kabiny. Ten samochód został stworzony według konkretnych wymagań firmy Remondis w Szczecinie. Cel był taki, by auto było zwrotne, mieściło się na wąskich ulicach naszego miasta i by bez problemu przejeżdżało pod wiaduktami – dodaje Piotr Rachwalski.

Firma Remondis od lat korzysta z usług Mercedes Benz Mojsiuk. Mowa zarówno o produkcji samochodów jak i serwisowaniu aut.

- Bardzo cenimy sobie współpracę z Grupą Mojsiuk. Działamy wspólnie w zakresie dostaw samochodów, serwisu gwarancyjnego czy współdziałania z naszym warsztatem. Grupa Mojsiuk pomaga także w szkoleniu naszych mechaników. Samochody Mercedes to światowa klasa jeżeli chodzi o samochody ciężarowe. Dzisiaj odebrane auto to już kolejny Mercedes w naszej flocie - mówi Roland Laska, prezes zarządu Remondis w Szczecinie.

Nowe auto wejdzie do eksploatacji po rejestracji, czyli w ciągu dwóch tygodni.