Dom Skandynawski to oryginalne, jedyne w swoim rodzaju miejsce na mapie Szczecina, propagujące w sposób szczególny skandynawski styl życia oraz integrujące lokalną, międzykulturową społeczność skupioną wokół krajów Północy. To przestrzeń do wspólnych działań na wielu płaszczyznach – administracji, dyplomacji, biznesu, nauki, kultury i sztuki, dającą możliwość spotkań mentorskich, koncepcyjnych i projektowych.
Opis miejsca

Dom Skandynawski to oryginalne, jedyne w swoim rodzaju miejsce na mapie Szczecina, propagujące w sposób szczególny skandynawski styl życia oraz integrujące lokalną, międzykulturową społeczność skupioną wokół krajów Północy.

To przestrzeń do wspólnych działań na wielu płaszczyznach – administracji, dyplomacji, biznesu, nauki, kultury i sztuki, dającą możliwość spotkań mentorskich, koncepcyjnych i projektowych.

W Domu Skandynawskim organizowane są spotkania branżowe, edukacyjne i kulturalne, konferencje skupione wokół tematyki skandynawskiej. Dom udostępniany jest też mieszkańcom na rzecz kameralnych spotkań, warsztatów, kursów, zajęć dydaktycznych i innych.

Swoje miejsce znajdą tu nie tylko sami Skandynawowie, ale także ludzie zafascynowani tamtejszą kulturą, stylem życia i pracy, propagujący ideę work-life balance, zorientowani ekologicznie i szanujący naturę. W swoich progach Dom Skandynawski wita też młodzież, seniorów, środowisko akademickie, organizacje pozarządowe, wolontariuszy i społeczników chcących aktywnie działać na rzecz rozwoju zielonego Szczecina.

Godziny otwarcia
Poniedziałek: 08:00 - 16:00
Wtorek: 08:00 - 16:00
Środa: 08:00 - 16:00
Czwartek: 08:00 - 16:00
Piątek: 08:00 - 16:00
Sobota: zamknięte
Niedziela: zamknięte