Doskonała wiadomość dla rodziców i opiekunów najmłodszych dzieci. W marcu rusza nowy cykl spotkań dla maluchów do 3. roku życia. Zajęcia będą inspirowane kulturą Skandynawii i mają zawierać działania muzyczne i manualne, zabawy sensoryczne i dużo ruchu.

Nowy cykl dla maluchów nosi tytuł „NAJlandia: kraina bycia razem”. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki o godz. 11:00 w Domu Skandynawskim i poprowadzą je animatorki współtworzące Fundację Tettere i grupę teatralną Głowa mała.

– W przestrzeniach Domu Skandynawskiego będziemy poszukiwać naszego sposobu na hygge. Podglądając skandynawskie wzornictwo, będziemy odkrywać nowe znaczenia przedmiotów. Ruszymy szlakami postaci ze skandynawskiej literatury dla dzieci. Nauczymy się śpiewać kołysanki północnej Europy. A co najważniejsze – będziemy razem, blisko swoich dzieci, inspirować się do tego, aby każdego dnia odnajdywać wokół siebie coś twórczego i przytulnego – tak o nowym cyklu opowiadają członkinie Fundacji Tettere.

Wartościowy czas dla dziecka, jak i opiekuna 

Jak zaznaczają, spotkania zostały pomyślane w taki sposób, aby dawały coś wartościowego wszystkim uczestnikom. Dla dzieci będzie to czas wyjścia do grupy, nawiązywania kontaktów, zabawy i poznawania nowego. Dla towarzyszących im dorosłych – okazja do wyjścia z domu, rozmów z innymi dorosłymi, odkrywania i czerpania inspiracji z kultury Skandynawii.

Animatorki zaproponują różne sposoby spędzania czasu z dziećmi. Kaja Cykalewicz-Licak poprzez proste działania warsztatowe (sensoryczne i manualne) przybliży twórczość skandynawskich artystów: Tove Jansson, Alvara Aalto, Olafura Eliassona i Björk.

Magda Gardas-Wasilewska zapowiada: – Podczas spotkań prowadzonych przeze mnie będziemy się dużo ruszać. Jako pedagożka teatru, lubię zapraszać do wspólnego odkrywania niezwykłości przedmiotów, które mamy w zanadrzu ręki.

Natomiast Marta Łągiewka zaprasza do wędrowania po Skandynawii ze śpiewem na ustach: – Poznamy kołysanki Krajów Północy, będziemy się kołysać i tulić. To będzie muzyczna podróż stworzona z dźwięków codzienności.

Co tydzień w kameralnej grupie

Spotkania będą odbywać się w poniedziałki o godz. 11:00 w Domu Skandynawskim, przy ul. Monte Cassino 6 w Szczecinie. Pierwsze zajęcia już 13 marca. Cykl zakończy się w czerwcu.

Bilety w cenie 20 zł dla dziecka i 25 zł dla osoby dorosłej można kupić poprzez serwis bilety.fm. Każda uczestnik powinien mieć swój bilet: należy wykupić osobny dla dziecka i osobny dla dorosłego. Aktualnie dostępne są wejściówki na zajęcia w marcu i kwietniu: 13, 20, 27 marca oraz 3, 17, 24 kwietnia.

Każde spotkanie potrwa 45 minut i będzie odbywać się w kameralnej grupie liczącej max. 10 dzieci.

Więcej informacji można uzyskać, kontaktując się z organizatorami: halo@tettere.org, www.facebook.com/FundacjaTettere.