W sobotę i niedzielę w Netto Arenie odbędą się dwie wielkie imprezy: Szczecin Coffee Festival oraz festiwal marki „Zrobione w Szczecinie”. To okazja do spotkań, zakupów oraz wsparcia lokalnych twórców i przedsiębiorców. Przyjść może każdy.

Już w ten weekend Netto Arena zamieni się w przestrzeń, gdzie będzie można wziąć udział nie tylko w festiwalu kawy, ale też kupić najlepsze szczecińskie pamiątki i poznać osobiście laureatów marki „Zrobione w Szczecinie”.

Wiele dobrego, a wszystko ze Szczecina

10 i 11 maja w hali treningowej będzie można spotkać między innymi Hanię Bezę z bezami oraz książką, Clochee z kosmetykami, Bohomazy z kolorowymi nerkami i innymi akcesoriami, Monikę Szymanik z książkami szczecińskich autorów (część z nich będzie również obecna), Gin Heritage z nagradzanymi trunkami czy Szczeciński Townshop ze szczecińskimi pamiątkami. Wśród wystawców będzie też Izabela Szukalska ze swoją marką Lelen, która na co dzień prowadzi niewielki, lniany sklep przy ulicy Rayskiego. - Lubię, kiedy jesteśmy wszyscy razem, bo dzięki temu odwiedzający mogą zobaczyć, jak wiele dobrego mamy w Szczecinie. Dla ludzi to często wielkie odkrycia i zaskoczenia - mówi Izabela Szukalska. 

Na jej stoisku będzie można przede wszystkim zobaczyć, przymierzyć i kupić dobrej jakości, piękne lniane ubrania, w tym sukienki, kimona, koszule, kamizelki, szorty, spódnice oraz lniane skarpetki, które zawsze wywołują entuzjastyczne reakcje. - Idzie lato, więc tym bardziej zapraszam - mówi twórczyni marki. 

Lelen to także lniane tekstylia do domu, np. ręczniki, podkładki, ściereczki kuchenne i lniane ozdoby.

Warto przypomnieć, że marka „Zrobione w Szczecinie” istnieje od 2018 r., a laureatami konkursu jest już 120 przedsiębiorców. - To wielkie wyróżnienie być w tym gronie - dodaje Izabela Szukalska.

Dwie imprezy w Netto Arenie

Do Netto Areny warto się wybrać z wielu powodów, ale jedno jest pewne: program jest wypełniony po brzegi dodatkowymi atrakcjami, a połączenie dwóch festiwali to pierwsze tego typu przedsięwzięcie na taką skalę. Festiwal marki „Zrobione w Szczecinie” odbędzie w hali treningowej Netto Areny i wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Natomiast w hali widowiskowo-sportowej odbędzie się Szczecin Coffee Festival. Organizatorem obu imprez jest Stowarzyszenie Szczeciński Bazar Smakoszy, przy czym festiwal „Zrobione w Szczecinie” organizuje również Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej.

Oba wydarzenia zaplanowano na 10 i 11 maja. W sobotę w godzinach 10.00-18.00, a w niedzielę 10.00-17.00. Udział w festiwalu marki „Zrobione w Szczecinie” jest bezpłatny. Na Szczecin Coffee Festival obowiązują bilety (12 zł w dniu festiwalu i 10 zł w przedsprzedaży), a w ramach biletu każdy dostanie powitalną kawę od lokalnych palarni oraz drobny upominek. 

Bilety online można kupować tutaj: https://kicket.com/wydarzenia/szczecin-coffee-festival-2025-25869?eventId=306059 

Szczegółowe informacje na temat festiwalu można znaleźć na stronach wydarzeń:

Festiwal kawy:

https://www.facebook.com/events/9491719384206119 

lub na instagramie SCF: @szczecin_coffee_festival.

Festiwal „Zrobione w Szczecinie”:

https://www.facebook.com/events/1315298396252951

Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym wydarzenia.