Obecnie trwa skuwanie niszczonej i wybrzuszonej nawierzchni. – Została uszkodzona na długości blisko 50 metrów – mówi Hanna Pieczyńska.
W sobotę rano płynął tędy wartki strumień wypływający z uszkodzonego wodociągu. Pół Szczecina nie miało wody. Dostawy udało się przywrócić przed południem, a później prace naprawcze prowadzono bez żadnych uciążliwości dla odbiorców.
– Wymieniony został już uszkodzony fragment wodociągu, przeprowadziliśmy wszystkie potrzebne do włączenia wody procedury. Prace sieciowe udało się przeprowadzić całkiem sprawnie – ocenia ZWiK.
Teraz czas na prace drogowe, które zrealizuje firma Strabag. W piątek rozpocznie się układanie nowej nawierzchni, ale wysokie temperatury nie będą sprzyjać drogowcom.
– Najprawdopodobniej ruch ponownie otarty będzie dopiero w poniedziałek rano, ponieważ nawierzchnia musi osiągnąć odpowiednią twardość i stabilność. Podczas upałów asfalt oddaje ciepło dużo wolniej – tłumaczy Hanna Pieczyńska.
Do tego czasu ulica Starkiewicza jest zamknięta na odcinku między ul. Boczną a ul. Dąbrowskiego.
Komentarze