koncerty

LAO CHE

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 15.09.2019
O której godzinie?
19:00
Za ile?
55 zł; bilety na bilety.zamek.szczecin.pl
Opis wydarzenia
Już 15 września 2019 na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich odbędzie się koncert zespołu Lao Che. Bilety kosztują 55 zł.

 

Lao Che to płocki zespół założony w 1999 roku. Wydał 7 albumów. Jego pomysł na muzykę to ciągłe poszukiwanie nowych form artystycznego wyrazu. Łączy elementy rocka, hip hopu, elektroniki czy jazzu i funka. Znakiem rozpoznawczym Lao Che są koncept-albumy takie, jak: „Gusła”, „Gospel”, „Powstanie Warszawskie”, „Dzieciom” czy też najnowszy „Wiedza o Społeczeństwie".

Zespół występuje w składzie:

Rafał Borycki - bas, wokal

Mariusz Denst - sampler, wokal

Hubert Dobaczewski - wokal, gitara

Maciek Dzierżanowski - instrumenty perkusyjne, Sammler, wokal

Michał Jastrzębski-Szwed - perkusja

Karol Gola - saksofon, flet, klawisze

Filip Różański - instrumenty klawiszowe, wokal

Zespół jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Fryderyka w kategorii „Rock” w 2016 i 2019 r.

 

„Wiedza o Społeczeństwie”

Na nowej płycie zespół sięga do brzmień, mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych, jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu, przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Za produkcję płyty ponownie odpowiadają Piotr „Emade" Waglewski oraz Filip „Wieża" Różański. Do zespołu dołączył nowy muzyk - Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet), znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie. Tytułowa „Wiedza o Społeczeństwie” to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia, ukazane z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję