Jak nie trudno było się domyśleć temat Parady Równości w Szczecinie jest zdecydowanie politycznym i społecznym tematem września. Głos w tym temacie zabrał chyba już każdy z samorządowców i polityków, który został o to zapytany. Najwięcej emocji wzbudził jednak szczeciński oddział partii Wolność, który zażądał od prezydenta miasta Piotra Krzystka zakazu parady. Teraz ten postulat komentuje lider partii Janusz Korwin – Mikke.

Wolność chce zakazu

- Czym innym jest procesja czy parada wojskowa, która nie narusza uczuć moralnych, a czym innym jest parada, która budzi kontrowersje czy obrzydzenie części ludności. Powiedzmy, że zoofile chcą zrobić sobie paradę z kozami w centrum Szczecina, to byłyby protesty i słusznie. Gdyby zwolennicy miłości heteroseksualnej byli organizatorami parady z pokazami kopulacji męża z żoną też byłbym przeciwnikiem takiej parady, dlatego że kwestia spraw seksualnych – z kozą to może nie w łóżku – to kwestia prywatna, a nie publiczna – mówi w opublikowanym, filmowym komentarzu Korwin – Mikke. – Ludzie z parady nie dbają o wolność, nikt nie broni dwóm homosiom iść do urzędu państwowego założyć spółkę, a status spółki może zawierać, że wchodzi ona w życie po założeniu obrączek i odegraniu Marsza Mendelsona – mówi dalej kontrowersyjny polityk.

Emocje eskalują

Temat Parady Równości, która po latach przerwy w Szczecinie odbędzie się pierwszy raz 15 września budzi ogromne emocje. Głos w sprawie zabrały środowiska narodowe, które zaapelowały o zatrzymanie homoterroru na ulicach miasta. Pojawiły się także głosy, że Szczecin ma szansę na rozwój i budowanie dobrego wizerunku tylko wtedy gdy będzie miastem otwartym i tolerancyjnym. O sprawę pytany był przez nas także prezydent Piotr Krzystek w programie „Studio wSzczecinie.pl”, który zapowiedział, że nie ma zamiaru ani brać udziału w wydarzeniu, ani go zakazywać, bo w Szczecinie panuje wolność i każdy ma prawo legalnie organizować takie wydarzenia.

Zobacz też:

"Szczecin tolerancyjny to Szczecin zwycięski". Trwa gorąca dyskusja przed Marszem Równości