koncerty

Koncert zespołu Luz Blues

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 08.11.2019
O której godzinie?
20:00
Za ile?
25 zł; bilety na bilety.fm
Opis wydarzenia
Koncert zespołu Luz Blues odbędzie się 8 listopada w DK 13 Muz.

 

Zespół Luz Blues powstał w roku 2008 po festiwalu „Dinozaury Szczecińskiego Big-Bitu”. W skład zespołu wchodzą doświadczeni muzycy o dużym dorobku artystycznym. Wszyscy koncertowali poza granicami kraju w wielu znanych zespołach muzycznych. Obecnie prezentują muzykę bluesową i rockową korzystając ze światowego dorobku tych gatunków muzyki. Zawsze w koncertach zespołu biorą udział zaproszeni goście. Artystyczny poziom grupy muzycznej Luz Blues reprezentują dojrzali muzycy z wieloletnim stażem. Muzyka bluesowa i rockowa jest w sercach tych muzyków. Swoimi występami tworzą barwną formację na mapie szczecińskiej sceny artystycznej.

Pierwszy koncert dali w Operze na Zamku wspólnie z Czerwono-Czarnymi, potem były Dinozaury Szczecińskiego Big-Bitu. Fala dźwięków zespołu przetoczyła się przez kluby na terenie miasta Szczecina, takie jak: Free Blues Club, Rocker Club, Dom Kultury Słowianin. Zespół grał także koncerty zaduszkowe upamiętniające kolegów, którzy odeszli.

Na koncertach tej grupy rozpoznawalny jest mocny i charakterystyczny głos Basi Włodarczyk. Emocje w swej grze na gitarze i w śpiewie przekazuje również Ryszard Nazdraczew, kierownik zespołu. Organista Maciej Kostański czuje się jak ryba w wodzie w tym repertuarze. Leszek Frik klawiszowiec i wokalista o czarnym głosie jest jednym z filarów zespołu. Mocną i bluesową podstawę daje Zenon Balcerak ze swą gitarą basową. Na perkusji dzielnie rozdziela emocje na kotłach Sławek Jankiewicz. Tasio Chico Sayek ze swą akustyczną gitarą Ovation dodaje smaku tej muzycznej uczcie. Muzycy wrażliwi i emocjonalnie związani z tym gatunkiem wnoszą radość do wykonywanych utworów, co widać i czuć wśród publiczności…

Organizatorami wydarzenia są DK „13 Muz” i zespół Luz Blues.

Bilety: 25 zł w przedsprzedaży dostępne online na www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT - Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję