koncerty

Koncert na dziedzińcu: Free Blues Band

CC0 1.0 Universal (CC0 1.0) Public Domain Dedication

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 08.09.2019
O której godzinie?
16:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
W ramach cyklu Letnich Koncertów Plenerowych w niedzielę, 8 września, na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich odbędzie się koncert zespołu Free Blues Band.

 

Free Blues Band to grupa bluesowa założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979 r. Grają muzykę pełną ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm’n'bluesa, soul, funku i jazzu. Na swym koncie mają tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983r. Koncertowali w Holandii, RFN, Łotwie, Estonii, Norwegii, Węgrzech i Czechach. Wydali 4 autorskie albumy studyjne. Współpracowali z wybitnymi muzykami polskimi i zagranicznymi, m.in. z członkami zespołu Deep Purple, który mieli okazję supportować podczas szczecińskiego koncertu grupy w roku 2004.

Ciekawostką są używane przez zespół oryginalne organy Hammonda – kultowy instrument elektroniczny z mechanicznym generatorem dźwięku o niepowtarzalnym brzmieniu.

Skład zespołu:

Andrzej Malcherek – gitara, wokal

Agnieszka Malcherek – organy Hammonda

Mateusz Pawelec – gitara basowa

Dariusz Kamiński- perkusja


Free Blues Band

8.09.2019 (niedziela), godz. 16.00, dziedziniec Zamku

wstęp wolny

W przypadku niepogody – Hol Wschodni (wejście A, parter). Bezpłatne wejściówki, do odbioru w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I) na pół godziny przed koncertem.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję