koncerty

Koncert Kraków Street Band

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 09.11.2019
O której godzinie?
19:30
Za ile?
40 zł; bilety m.in. na bilety.fm
Opis wydarzenia
Zespół Kraków Street Band powraca do Starej Rzeźni! Formacja, która gra krakowskiego bluesa na najpiękniejszym rynku w Polsce wraca na koncertowy szlak. Podczas koncertu, który będzie mieć miejsce 9 listopada, możemy spodziewać się znanych już utworów grupy, utworów z premierowego albumu i jak zawsze, mnóstwa improwizacji, które są charakterystycznym elementem wszystkich występów zespołu.

 

Kraków Street Band powstał w 2014 roku i początkowo wszystkie działania muzyczne odbywały się jedynie na krakowskim rynku. Zespół zgrabnie balansuje między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Ich debiutancki album powstał dzięki kampanii crowdfundingowej - wolnych datków, dobrowolnie wpłacanych na konto "Polak Potrafi”. Kraków Street Band brał udział w wielu festiwalach, w tym European Blues Challenge w 2018 w Hell (Norwegia), a także dotarł do polskiego finału Must Be The Music. Muzycy zostali docenieni między innymi przez czasopismo Twój blues, które przyznało tytuły: „Wokalista Roku 2017” Łukaszowi Wiśniewskiemu oraz "Gitarzysta Roku 2017" Tomaszowi Krukowi. Aktualnie muzycy promują swój najnowszy, trzeci już w dorobku, album "Going Away", który w 2019 roku otrzymał nominację do nagrody Fryderyki 2019. Ostatnio zespół występował w Szczecinie podczas Dni Morza Sail Szczecin 2019, kiedy to muzycy zachwycali publiczność na małej scenie szantowej.

- Powrót zespołu Kraków Street Band na Łasztownię bardzo cieszy, bo to już nie pierwszy raz, kiedy zespół powraca do Starej Rzeźni i zawsze z każdym kolejnym koncertem zainteresowanie ich występami było coraz większe. Zespół jest bardzo energetyczny, to nie jest ani klasyczny blues, ani rock, ani folk, a jednak z każdego gatunku muzycznego zespół czerpie inspiracje i słychać to podczas koncertów. Czy energię z krakowskiego rynku udaje się przenieść na sale koncertowe? Myślę, że odpowiedź na to nasi goście poznają podczas koncertu. Kraków Street Band na pewno da z siebie wszystko, jak podczas dotychczasowych występów w Szczecinie – mówi Patryk Walczak, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Kraków Street Band w Starej Rzeźni: sobota, 9 listopada 2019 w godz. 19:30 – 21:30.

Bilety w cenie 40 złotych do kupienia w Kubryku Literackim oraz na stronie bilety.fm.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję