Ponad 17 milionów złotych zostanie przeznaczonych na projekty, które zdobędą największą liczbę głosów mieszkańców. Już dzisiaj (8 bm.) o godzinie 12.00 wystartuje głosowanie w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na liście do głosowania znalazło się aż 149 projektów – 124 lokalne i 25 w kategorii „Zielone SBO”. Mieszkańcy, którzy jeszcze nie zdążyli zapoznać się ze wszystkimi propozycjami, mogą to zrobić na stronie www.sbo.szczecin.eu. W zakładce „Lista do głosowania” dostępne są wszystkie projekty, ich numery porządkowe oraz szczegóły na temat poszczególnych pomysłów.

Mieszkańcy mogą łącznie oddać dwa głosy – jeden na projekty lokalne i drugi na propozycje z „Zielonego SBO”. W głosowaniu może wziąć udział każdy – niezależnie od wieku i miejsca zameldowania.

Jednocześnie przypominamy, że w tym roku głosowanie prowadzone jest w formie elektronicznej. Mieszkańcy, którzy nie mogą zagłosować samodzielnie, mogą skorzystać z pomocy asystenta w Urzędzie Miasta Szczecin przy pl. Armii Krajowej 1 lub filii na Prawobrzeżu przy ul. Rydla 39-40 (Sala Obsługi Interesantów).

– Pomoc asystenta dostępna będzie w godzinach pracy urzędu. Wsparcia w głosowaniu elektronicznym udzieli również Akademia SBO – informuje Sylwia Cyza-Słomska z biura prasowego magistratu.

Głosowanie potrwa do 23 listopada, do godz. 12.00. W tym roku do rozdzielenia jest 17,2 milionów złotych – na projekty lokalne trafi 12,040 mln zł, a na „Zielone SBO” – 5,16 mln zł.