Prace przy ul. Bożeny wchodzą w decydującą fazę. Przez ostatni tydzień drogowcy układali tam nawierzchnię nowej jezdni oraz ciągu pieszo-rowerowego.

Nie obyło się bez problemów, jak awaria rozkładarki, ale nawierzchnia jest już ułożona na całej długości ulicy. Jakie jeszcze prace pozostały do zrealizowania?

– W nadchodzących dniach wykonawca przystąpi do prac przy wykonywaniu zjazdów na parking Fabryki Wody. Kontynuowane będą prace wykończeniowe w postaci montażu opraw oświetleniowych, elementów małej architektury czy zieleni. Wykonane zostanie także oznakowanie pionowe i poziome – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Zakres prowadzonych prac obejmował przebudowę utwardzonego wcześniej płytami fragmentu ul. Bożeny (od strony ul. 1 Maja) oraz odcinka, który do niedawna był ścieżką przechodzącą w szerszą drogę szutrową (od strony ul. Sczanieckiej).

Jezdnia nowej ulicy nie będzie połączona z ul. Szczanieckiej. Przejście od strony przystanku Wilcza Wiadukt będzie tylko dla pieszych.

Ul. Bożeny przebiega tuż przy budowanym aquaparku. Powstaną przy niej miejsca postojowe, które mają być parkingowym zapleczem dla Fabryki Wody.

Wykonawcą jest Firma Drogowo-Budowlana MTM SA. Koszt prac to ponad 13,5 mln zł brutto. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.