Filharmonia zaprasza na trzecią edycję Festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki, który tym razem odbywa się pod hasłem „Wsłuchaj się!”. Pomogą w tym koncerty, warsztaty i oryginalna wystawa dla dzieci, które pokażą, że poprzez wspólne obcowanie ze sztuką można zbudować trwałe relacje.

Festiwalowe propozycje na Dzień Dziecka

1 czerwca Filharmonia im. M. Karłowicza zaprasza na oficjalne otwarcie Festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki. O godz. 17:30 w Galerii przy Cerkwi czekać będzie sensoryczna wystawa abstrakcyjnych obrazów i portretów. Dzieci i dorośli będą mogli nie tylko dotknąć prac, ale także wspólnie stworzyć sensoryczny obraz.

Z kolei wieczorem można wybrać się na inauguracyjny koncert Kasi Moś. Oprócz głównej gwiazdy na scenie złotej sali symfonicznej zaprezentują się także młodzi i wyjątkowo zdolni wokaliści ze szczecińskiego Studia Wokalnego Damiana Wójcika.

Po raz pierwszy w szczecińskiej filharmonii

Kolejną muzyczną propozycją jest koncert symfoniczny grupy DAGADANA, która wystąpi w piątek, 2 czerwca, o godz. 19:00. Zespół, który znakomicie łączy elementy tradycyjnej kultury słowiańskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music, koncertował już w 30 krajach. Piątkowy koncert będzie pierwszym wspólnym występem zespołu z orkiestrą symfoniczną. Jak zapowiadają organizatorzy, koncert z pewnością zachwyci i pozostawi wszystkich z dobrymi dźwiękami.

Nogi same będą się rwać do tańca

W sobotni poranek, 3 czerwca, filharmonia zaprasza na rozchwytywane warsztaty „Raniutto”. Bliski kontakt z rówieśnikami, ale i z instrumentami i muzyką graną na żywo to wyjątkowe przeżycie dla maluchów i ich opiekunów.

O godz. 17:00 hol filharmonii zamieni się w wielki parkiet taneczny, a to za sprawą fajfy – potańcówki przy muzyce na żywo w wykonaniu zespołu Swing Lovers. Wydarzenie poprowadzi aktor Teatru Współczesnego – Adam Kuzycz-Berezowski. Bilet wstępu kosztuje 5 zł.

Warsztaty i koncert na zakończenie festiwalu 

Ostatni dzień festiwalowy rozpoczną o godz. 12:00 warsztaty „Pregnato” skierowane do przyszłych rodziców, którzy jeszcze zanim przywitają swoje pociechy na tym świecie, chcą zabrać je w muzyczną przygodę.

Na wielki finał III edycji zaplanowano koncert rodzinny „Sąsiedzi”. Oparty na wierszu Fredry „Paweł i Gaweł” pokaże, że muzyka może połączyć nawet najbardziej skłóconych sąsiadów.

Podczas wydarzenia zostaną także ogłoszone wyniki konkursu na projekty Szkolnych Stref Harmonii – miejsc przyjaznych uczniom i pomagającym w wyciszeniu się i oderwaniu od zgiełku szkolnych korytarzy.

Zatroszczyli się o nasz słuch

Festiwal Słyszę Dobre Dźwięki również zwraca uwagę na nasz słuch. W środę, 31 maja, w Galerii Kaskada można było skorzystać z bezpłatnych badań słuchu, które przeprowadzili specjaliści z Centrum Słuchu i Mowy Medincus.

Przez wszystkie dni festiwalu wieczorami budynek Filharmonii przyjmie turkusowe barwy. Jest to kolor Festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki, oznaczający wyciszenie i spokój, symbol wiary w siebie i innych ludzi.

Program Festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki dostępny jest na stronie: https://filharmonia.szczecin.pl/aktualnosci/2251-Festiwal_Slysze_Dobre_Dzwieki_coraz_blizej.