„Joga to ciągły rozwój, nauka. Jest dla każdego, niezależnie od wieku i stopnia sprawności” – podkreśla Magdalena Smorąg, nauczycielka jogi z Barlinka. Wiedzę i praktykę zdobywała u najlepszych terapeutów, a dziś sama prowadzi warsztaty na Pomorzu Zachodnim.

Przygodę z jogą rozpoczęła w 2013 roku, kiedy pierwszy raz trafiła na zajęcia. Dwa lata później poznała swoich nauczycieli – Agnieszkę i Macieja Wielobobów, u których rozpoczęła 3,5 letni kurs w Krakowie.

– Moim marzeniem było ukończenie kursu nauczycielskiego. Po drodze skończyłam również kilka innych. Obecnie prowadzę nie tylko zajęcia jogi, ale również pilatesu i medytacji. Oprócz tego gram na misach tybetańskich. Od wielu lat zajmuje się również wyrobem biżuterii z kamieni. Bardzo często są to bransoletki czakralne – opowiada Joginka z Barlinka.

Od kilku miesięcy Magdalena Smorąg prowadzi weekendowe zajęcia w pensjonacie „Otulone Lasem Pokoje Gościnne” w Moczydle. Jak podkreśla, „joga ma przede wszystkim dawać zdrowie”.

– Po to są asany, aby nasze ciało było w zdrowiu. Po to jest medytacja, aby nasz umysł był w jak najlepszym zdrowiu psychicznym. Po to jest kontrola oddechu, aby to wszystko spajać – tłumaczy. – Joga jest dla każdego, niezależnie od wieku i stopnia sprawności. A nauczycielem może zostać każdy, kto kocha jogę – dodaje.

Już niedługo, bo w dniach 1-3 sierpnia, na strefie Pomorza Zachodniego podczas festiwalu Pol'and'Rock, będziecie wyjątkowa okazja, aby poćwiczyć jogę z Joginką z Barlinka.