Sukienka w grochy, wielki marynarski kołnierz, dresowa bluza z lat 90., a może dzwony? Co wybrać, by wyglądać modnie?

Wczorajszy (13.07.2013r.) pokaz mody sklepu „Jesteś u Pani” w Patio udowodnił, że w ubraniach sprzed lat można wyglądać dobrze. A modne stylizacje łączą w sobie nowoczesność  z elementami vintage. 

- W tym kierunku idziemy, kreując styl naszego sklepu. Łączymy rzeczy vintage  z rzeczami współczesnymi i dzieje się wtedy coś ciekawego – podkreśla Agata Grzybowska, jedna z autorek pokazu i współzałożycielka JUP. 

 - Inspirujemy się modą sprzed lat. Obserwujemy stylizacje z lat 60., 70., 80. Staramy się je miksować, by robić coś co jest świeże i nowe. – mówi Marta Mizgalska, druga autorka pokazu i współzałożycielka sklepu JUP.

Na pokazie zostały zaprezentowane ubrania, które są dostępne w nowym, działającym nieco ponad miesiąc, szczecińskim sklepie „Jesteś u Pani”. Można tam znaleźć specjalnie wyselekcjonowane, wyprane, wyprasowane i gotowe do założenia  rzeczy z tzw. drugiej ręki. Są to zarówno ubrania vintage, jak i współczesne stroje, ale z całą pewnością wszystkie piękne i oryginalne. Właścicielki sklepu wyszukują je w lokalnych second handach. 

Na wybiegu zostały pokazane stylizacje nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn. W sklepie „Jesteś u Pani” można bowiem znaleźć również męskie ubrania. Jest ich trochę mniej niż damskich, ale dziewczyny cały czas pracują nad rozwojem tego działu.

- Szczecinianki trochę się boją stylu vintage, który często jest mocno odważny. Polega na krzykliwych kolorach, łączeniach, itd. Natomiast zauważamy, że coraz częściej te elementy pojawiają się na szczecińskich ulicach. – mówi Marta Mizgalska.

„Jesteś u Pani” to sklep z dużym potencjałem. Powoli przekonuje mieszkańców Szczecina do oryginalności niekoniecznie za duże pieniądze. Ma szansę pokazać, że stolica Pomorza Zachodniego również staje się dobrze ubranym miastem.