Poznańska spółka WP Property uzyskała zgodę na budowę „Parku Handlowego Pogodno”. Nowe sklepy staną w miejscu dawnej fabryki „Polmo” przy al. Wojska Polskiego 186. Deweloper przygotuje również niewielką trybunę dla sąsiadującego z tym terenem stadionu lekkoatletycznego.

Jak czytamy w komunikacie przesłanym przez miasto, zaprojektowano dwa budynki o powierzchni zabudowy 12,6 tys. m2 i 2,4 tys. m2. Wcześniej, w decyzji środowiskowej, była mowa jeszcze o trzecim – dla punktu gastronomicznego, ale na razie nie będzie on realizowany.

Gotowy jest projekt, a w lutym inwestor uzyskał pozwolenie na budowę. Wysłaliśmy do niego pytania o szczegóły i termin realizacji. Czekamy na odpowiedź.

Wiadomo, że w miejscu „Polmo” nie powstanie galeria handlowa, tylko park handlowy. Jaka jest różnica? Wokół centralnie zlokalizowanego parkingu staną budynki ze sklepami i punktami usługowymi dostępnymi bezpośrednio z zewnątrz. Podobnie jak w zbudowanych w ostatnich latach Rondo Hakena Park czy Retail Park Mieszka.

Wspomniany parking przewidziano na ponad 400 miejsc. Uzupełnieniem zagospodarowania terenu będą drogi, stacje transformatorowe, wiaty śmietnikowe, pylon informacyjny, murki oporowe i balustrady oraz nowa zieleń.

Częścią inwestycji będzie też budowa niewielkiej trybuny dla sąsiedniego stadionu lekkoatletycznego. Składana konstrukcja zapewni 421 miejsc. Stanie naprzeciwko istniejącej widowni, która zlokalizowana jest wzdłuż prostej finiszowej.