Ostatnimi czasy coraz więcej osób decyduje się na sprowadzenie auta z USA. W ten sposób można zostać właścicielem używanego modelu z bogatym wyposażeniem, znajdującego się w bardzo dobrym stanie technicznym. Rynek aut w USA wyraźnie różni się od europejskiego. Które pojazdy warto sprowadzić z tego kraju i jak to zrobić?

 

Gdy mówimy o amerykańskich samochodach, często mamy na myśli pick-upy, muscle cars lub smukłe limuzyny z Azji. Obecnie za najlepiej sprzedający się samochód w historii amerykańskiej motoryzacji jest uznawany pick-up Forda serii F. Jednak w tym kraju można też znaleźć popularne europejskie auta oraz wiele oryginalnych motoryzacyjnych perełek. Co przemawia za wyborem auta z USA?

Jakie auta Polacy sprowadzają z USA?

Zakup używanego lub uszkodzonego pojazdu z USA jest bardzo opłacalny. To właśnie dlatego Polacy często decydują się na sprowadzenie ekskluzywnej limuzyny, przestronnego pick-upa lub sportowego auta, o jakim zawsze skrycie marzyli. Według ostatnich danych amerykanie najczęściej kupują Toyoty, Fordy i Chevrolety. Ta popularność tylko częściowo znajduje odzwierciedlenie w trendach na rynku polskim. Polacy sprowadzają z USA głównie auta takich marek jak:

  • BMW,

  • Ford,

  • Audi,

  • Chrysler,

  • Mercedes,

  • Volkswagen,

  • Mazda,

  • Volvo.

Z każdym kolejnym rokiem ta lista się wydłuża i jest coraz bardziej zróżnicowana. Wśród popularnych modeli aut importowanych z USA do Polski znajdziesz BMW serii 3 i 5, Mazda CX-5, Ford Mustang, a także Audi Q5. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Nissan 350z, który wyróżnia się piękną, sportową sylwetką.

Jak sprowadzić samochód z USA?

Import samochodu z USA jest opłacalny, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę koszty transportu i ewentualnych napraw. Najprostszy sposób na to, aby stać się właścicielem takiego auta, to wzięcie udziału w internetowej aukcji prowadzonej przez doświadczoną firmę o ugruntowanej pozycji na rynku. Świetnym wyborem będzie na przykład firma BidCars, która posiada w swojej ofercie szeroki wybór aut z USA z niemal każdego segmentu.

Na stronie firmy możesz wygodnie przeglądać samochody oraz zapoznać się z ich stanem technicznym. Gdy znajdziesz interesujący Cię model, załóż konto i weź udział w licytacji. Wymogiem udziału w licytacji jest wpłacenie kaucji zwrotnej. Następnie ustaw maksymalną kwotę, jaką jesteś w stanie zapłacić za dany pojazd i poczekaj, aż Twoje zlecenie zostanie przyjęte. Licytacja pojazdu w USA dzieli się na dwa etapy: licytację wstępną i licytację na żywo. Po wygraniu licytacji pozostaje Ci już tylko zapłacić za pojazd i poczekać aż zostanie podstawiony pod Twój dom. Firma przez cały czas będzie pozostawała z Tobą w kontakcie i na bieżąco informowała Cię o postępach.

Jest to dobra opcja dla osób, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie organizować transport samochodu z USA do Polski. Współpraca z renomowaną firmą sprawi, że szybko znajdziesz pojazd, który spełnia wszystkie Twoje oczekiwania i znajduje się w dobrym stanie technicznym oraz bez problemu poradzisz sobie z dopełnieniem wszystkich formalności.