Jakie mamy architektoniczne koszmary i co możemy zrobić, aby w przyszłości podobne błędy nie były popełniane? „To problem związany z brakiem kompetencji u osób podejmujących decyzje. Mamy nową radę miasta i to dobry moment na inną jakość” – mówi architektka Aleksandra Kopińska-Szykuć, prowadząca program Archiwolta.

Tym razem gośćmi Aleksandry Kopińskiej-Szykuć będą urbanistka Helena Freino, prezes szczecińskiego oddziału SARP Karol Nieradka, radny miejski Przemysław Słowik oraz przedstawiciel firmy Calbud Sp.z o.o. Temat zbliżającej się dyskusji organizowanej przez wSzczecinie.pl nie bez powodu krążyć będzie wokół „szczecińskich porażek”.

– Wspólnie wybierzemy największe architektoniczne porażki Szczecina, zastanowimy się, co mamy jeszcze do uratowania, ale przede wszystkim – jak zapobiegać kolejnym potknięciom. Mamy nową radę miasta i związane z tym nowe szanse. To dobry moment, aby grubą kreską odciąć przeszłość i wyznaczyć nową formułę komunikacji z mieszkańcami, która pozwoli nam uniknąć wielu niepowodzeń – mówi Aleksandra Kopińska-Szykuć.

Architektka ma nadzieję, że spotkanie pomoże mieszkańcom i osobom zarządzającym zobaczyć siebie wzajemnie i zrozumieć swoje role w procesie rozwoju miasta. Decyzje o kształcie przestrzeni są bowiem podejmowane nie na chwile, a kolejne lata.

– Architekci widzą te porażki. Zauważają je również mieszkańcy. To te wszystkie rzeczy, które przeszkadzają nam na co dzień. Złe decyzje są często związane z brakiem kompetencji u osób je podejmujących. To jest problem.

Najnowszej „ARCHIWOLCIE” towarzyszyć będzie sonda mieszkańców, której wyniki zostaną wykorzystane podczas programu. Zmienia się również miejsce. Tym razem zapraszamy do Business Club Szczecin przy pl. Stefana Batorego 4.

Wejście znajduje się od strony pl. Tobruckiego, lokal znajduje się w przyziemiu. Z uwagi jednak na trwające prace drogowe, najlepiej dotrzeć komunikacją miejską lub zostawić samochód/rower przy pl. Batorego.

Redakcja wSzczecinie.pl zaprasza już w najbliższy czwartek (25 bm.) o godz. 19.

Co uważasz za największą architektoniczną porażkę Szczecina w ostatnich latach?

Zobacz wyniki (1012 głosów)
30.04%
22.23%
13.44%
12.25%
11.46%
10.57%