Otrzymałeś nieruchomość w spadku? Podjęliście wraz z pozostałymi spadkobiercami decyzję o sprzedaży? A może nie możesz dojść do porozumienia z pozostałymi spadkobiercami w kwestii sprzedaży nieruchomości? Co zrobić, aby jak najszybciej sprzedać taką nieruchomość?

Sprzedaż odziedziczonego mieszkania w Polsce wiąże się z koniecznością dopełnienia szeregu formalności, przez co jest bardzo uciążliwym procesem. Osoba, która odziedziczyła nieruchomość w spadku, w pierwszej kolejności musi uzyskać urzędowe potwierdzenie spadkobrania.

Urzędowe potwierdzenie spadkobrania, może przyjąć dwie formy:

- sporządzenie notarialnego poświadczenia dziedziczenia u notariusza,

- przeprowadzenie sądowego postępowania o stwierdzenie nabycia spadku.

Sprzedaż mieszkania bez dokonania działu spadku to procedura skomplikowana i wymaga dobrej znajomości prawa. Istnieje możliwość sprzedaży mieszkania bez działu spadku, gdy pomiędzy spadkobiercami jest zgodna wola. Jeśli jej nie ma, konieczny jest podział spadku, po którym można sprzedać swoje udziały.

W tak trudnej sytuacji najlepiej wybrać najprostszy sposób rozwiązania problemu.  Co to oznacza w praktyce? Najlepiej sprzedać nieruchomość do skupu nieruchomości. Nie ma znaczenia, czy nieruchomość odziedziczona w spadku jest w dobrym stanie technicznym, czy wymaga remontu. Nie ważne nawet gdzie się znajduje – w dużym mieście, małej miejscowości, czy na wsi. 

Firma specjalizująca się w skupie nieruchomości zajmuje się  wszystkimi formalnościami, a gotówkę wypłaca w dniu podpisania aktu notarialnego. Co trzeba zrobić? Najlepiej wybrać sprawdzoną firmę, która ma doświadczenie w rozwiązywaniu problemów na rynku nieruchomości, wysokiej jakości obsługę Klienta i pokaźny kapitał, który umożliwia szybką transakcję. Dobrym wyborem jest największy skup nieruchomości w całej Polsce – firma Skup.io

Jak wygląda procedura sprzedaży nieruchomości do skupu?

Musisz skontaktować się z ekspertami skupu nieruchomości i przekazać niezbędne informacje, do ustalenia wartości rynkowej Twojej nieruchomości. Jeszcze tego samego dnia dostaniesz ofertę zakupu. Po zaakceptowaniu warunków podpisujesz umowę rezerwacyjną i otrzymujesz pierwszą zaliczkę. Później skup nieruchomości umawia wizytę u notariusza w Twojej okolicy, w dogodnym dla Ciebie czasie. Po podpisaniu aktu skup wypłaca gotówkę lub przelewa pieniądze na Twoje konto.  Otrzymane pieniądze możesz wydać, na co tylko chcesz.

Sprzedaż mieszkania do skupu nieruchomości Skup.io, jest bardzo prosta i wygodna, ale również bezpieczna. Firm skupująca mieszkanie - Skup.io działa legalnie i posiada sztab prawników i ekspertów w dziedzinie finansów, a także polisę ubezpieczeniową. Co najważniejsze, Skup.io skupuje nieruchomości w całej Polsce, nawet w małych miejscowościach i wsiach.  Jeśli chcesz sprawdzić, ile możesz dostać pieniędzy za odziedziczoną nieruchomość, zadzwoń pod numer: +48 799 353 353 lub wypełnij formularz na stronie www.skup.io.

Skup nieruchomości opinie. Opinie o firmie Skup.io

Firma Skup.io za pozytywne opinie na temat swojej działalności, otrzymała w roku 2020, wyróżnienie Orły Nieruchomości. Skup nieruchomości Skup.io polecają Klienci, którzy skorzystali z oferty firmy i sprzedali mieszkanie bezstresowo w kilka dni.