Szufladka „funk-rock” staje się dla nich za ciasna. Z salki prób wyszli szybko. Rok po nagraniu pierwszych utworów w studiu zespół Frontrow zdążył już wygrać przegląd Made In Szczecin 5 i zagrać na scenie szczecińskich juwenaliów. W piątek 17 lipca najlepsza młoda kapela 2015 roku ze Szczecina podzieli scenę z mistrzami analogu, grupą CHANGO oraz Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem (Pogodno) i didżejem Falcon1.

Rodzina najpierw liczyła dwóch członków, później szybko stała się czteroosobowa. Skład Frontrow tworzą Dawid (perksuja), Oskar (gitara basowa), Kacper (gitara) i Maciej (wokal). Chłopaki nieco ponad rok temu grali jeszcze w piwnicy u „Siwego” i przygotowywali się do pierwszego koncertu. Szybko okazało się jednak, że na szczecińskiej scenie czują się jak ryby w wodzie.

Już w maju 2015 roku Frontrow wygrał największy lokalny przegląd kapel – Made In Szczecin 5. W klubie Wasabi, gdzie nagrywane były konkursowe występy, miał już swoją wierną publiczność. Fani wykazali się wsparciem i kilkaset razy podnieśli dla ich klipu nagranego na żywo youtube’ową łapkę w górę – to pozwoliło im wygrać konkursową rywalizację. Obecnie występ Frontrow z Made In Szczecin 5 ma już ponad 5 tys. odtworzeń.

Kacper Sendłak, gitarzysta formacji, mówi że zespół twardo stąpa po ziemi i konsekwentnie realizuje wyznaczone cele: – Kiedy zakładaliśmy zespół, myśleliśmy o dobrym zaprezentowaniu się na przeglądzie Made In Szczecin i zagraniu na juwenaliowej scenie. Plan wykonaliśmy. Teraz chcielibyśmy zagrać na Przystanku Woodstock 2016. Mamy nadzieję, że poprzedzą to koncerty w całej Polsce.

Frontrow już niedługo otworzy składankę Born In Szczecin vol. 5, na której jego piosenka znajdzie się obok utworów m.in. takich wykonawców, jak Mr Zoob i Jazzowski, Piotr Banach z projektem Q.E.D. czy Baltic Neopolis Orchestra. Składanka jest już muzyczną tradycją Szczecina i promuje muzykę stolicy zachodniopomorskiego w całej Polsce. W tym roku ukaże się w 3 tys. egzemplarzy.

Wkrótce funk-rockowcy ze Szczecina przystąpią do realizowania swojej nagrody z przeglądu Made In Szczecin 5 – będą nagrywać teledysk wraz z ekipą wSzczecinie.tv. Zespół zaznacza także, że ma w planach współpracę międzynarodową: Fajnie by było, gdyby Quentin Tarantino wykorzystał któryś z naszych utworów w ścieżce dźwiękowej do swojego filmu. Tylko na razie nie odbiera telefonu…

Premiera płyty Born In Szczecin vol. 5

Grupa Frontrow wystąpi jako support podczas premiery krążka Born In Szczecin vol. 5, na którym znajdą się wyłącznie lokalni wykonawcy ze Szczecina i regionu. 17 lipca na scenie Zamku Książąt Pomorskich gwiazdami będą analogowi dżentelmeni, zespół CHANGO oraz ich rewelacyjni goście – Jacek „Budyń” Szymkiewicz (Pogodno, Babu Król, Nowe Sytuacje) i Falcon1 (jeden z najlepszych didżejów w Polsce, znakomity turntablista).

300 pierwszych gości koncertowej premiery otrzyma składankę Born In Szczecin za darmo. Wydarzenie rozpocznie się 17 lipca o 19:30 na dużym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich, wstęp wolny. Koncert z okazji premiery będzie finałem GryFonii – Szczecińskiego Święta Muzyki [dowiedz się więcej na www.gryfonia.pl].

Wspierają Made In Szczecin

Przegląd Made In Szczecin 5 jest wspierany przez Urząd Miasta Szczecina. Partnerem technologicznym przedsięwzięcia jest Stobno Records, które odpowiada za realizację dźwięku. Zespoły nagłaśnia WSOUND.pl. Dźwięki lepiej chłonie się przy dobrym oświetleniu, za które na koncertach odpowiada LS Project. Backline dostarcza Sklep Muzyczny Rockman.

Sponsorami Made in Szczecin 5 są Galeria Kaskada, Follow me!, Stara Rzeźnia i Bosman.

Działania na rzecz lokalnych kapel wspierają także Wasabi, Zamek Książąt Pomorskich, Akademia Sztuki w Szczecinie, Bistro na Językach i Francuzka Piekarnia, CupSell, Eggpart, City Taxi Szczecin, stowarzyszenie Kamera oraz Szczecin Blog.

Projektowi Made In Szczecin medialnie patronują Kręcioła TV, Fabryka Zespołów, TopGuitar i dlastudenta.pl.