Tysiące watów i niezapomniane wrażenia dźwiękowe. W szczecińskiej firmie pojawił się nowy system nagłośnienia zakupiony specjalnie z myślą o Szczecin Arenie, Teatrze Letnim oraz największych festiwalach muzycznych odbywających się w regionie. Jest to największy system nagłośnieniowy w Polsce tego modelu – JBL VTX V20 ( trzeci jeśli patrzeć na wszystkie serie VTX).

Brakujące ogniwo

- Do tej pory w województwie zachodniopomorskim brakowało takiego nagłośnienia. Wszystkie większe imprezy były nagłaśniane przez firmy z innych części Polski - mówi Mariusz Węgiełek z firmy wsound. – To spełnienie naszych marzeń i uzupełnienie naszej oferty. Obsługując największe imprezy w regionie, śmiało możemy założyć, że ten system zwróci nam się za kilka lat.

Jak dodaje: – Nie widzę problemu w nagłośnieniu żadnej polskiej gwiazdy.

Od 50 lat nikt tutaj tak głośno nie grał

W skład zestawu wchodzą 24 kolumny systemu linowego JBL VTX V20 (z reguły są podwieszane) oraz rozszerzenia niskotonowe – subbasy – JBL VTX G28 -12 sztuk.

– Prawdopodobnie przy maksymalnym poziomie głośności nie bylibyśmy w stanie tego słuchać – jest bardzo głośny i jednocześnie bardzo dobrze brzmi - opowiada Węgiełek i śmieje się: – Podczas testów w Teatrze Letnim podeszła do nas starsza pani, która powiedziała, że od 50 lat nikt tutaj tak głośno nie grał.

Śmiało można powiedzieć, że system spełnia swoje zadanie. Wszystko zależy teraz od zespołów. Firma wsound, posiadając w pełni profesjonalne narzędzia pracy: okablowanie, konsolety, mikrofony, zapewnienia, że nie zepsuje zespołowi dźwięku.

– To, co przekaże nam artysta, chcemy jak najwierniej oddać widowni. Im lepszy system, tym mniej ten dźwięk jest psuty. Na tym polega cały sekret dobrego nagłośniania imprezy – jak najmniej zepsuć dźwięk - podsumowuje właściciel wsound.