Szczecin Music Fest wkracza w decydującą fazę. W czerwcu w ramach tego muzycznego cyklu, zobaczymy trzy kolejne wydarzenia, przez wielu fanów bardzo oczekiwane.
 
Wszystkie koncerty na dziedzińcu Zamku Ksiażąt Pomorskich, a już w niedzielę (1.06, godz. 21.00) Pat Metheny wraz z Unity Group  W lutym 2014 roku  ukazał się najnowszy album tego bardzo cenionego gitarzysty - o tytule  „Kin (←→)”. Płyta została przez niego oraz takich muzyków jak Chris Potter (saksofony tenorowy i sopranowy oraz klarnet), Ben Williams (akustyczny bas) i Antonio Sanchez (perkusja) a także  Giulio Carmassi. Ci muzycy zagrają w Szczecinie kończąc trasę po Polsce (w ramach której wystąpią wcześniej w Bielsku-Białej, Warszawie i Poznaniu). Metheny wystąpił w Szczecinie 10 lat temu i wówczas ten występ został nieco skrócony z powodu burzy, która przeszła nad miastem. Miejmy nadzieję, że tym razem nic nie przeszkodzi muzykom w przedstawieniu całego zaplanowanego programu.

 
3 czerwca natomiast zainstaluje się na scenie jamajski kwartet  The Jolly Boys. Grupa ta nie tylko pierwszy raz zagra w Szczecinie, ale będzie to także ich debiut na żywo w Polsce. Mento - tak nazywa się styl ich muzyki, a płyta "Great Expectations" przyniosła renesans popularności tej grupy gdyż utwory The Clash, The Stranglers, Lou Reeda czy Amy Winehouse w  nowych wersjach spodobały się wielu osobom. Organizatorzy szczecińskiego koncertu zapowiadają, że będzie można kupić płyty zespołu na stoisku przed wejściem na dziedziniec, a ta informacja ucieszy zapewne tych, którzy ich poszukują.
 
Przed tą barwną i żywiołową formacją zagra polski zespół Illegal Boys - nowy projekt muzyków wywodzących się z takich grup jak Dubska, Jak Wolność To Wolność oraz Malarze i Żołnierze. Zapewne będzie to zatem długi i emocjonujący wieczór. 
24 czerwca w naszym mieście złoży artystyczną wizytę wokalista z Izraela - twórca utworu "One Day" - Asaf Avidan. Jego kariera trwa już od ponad siedmiu lat i wcześniej była związana z zespołem the Mojos, z którym nagrał trzy albumy: "The Reckoning" (2008), "PoorBoy/Lucky Man" (2009) i "Through the Gale" (2010). Kiedy rok temu  ukazał się  solowy album Asafa "Different Pulses" jego popularność zaczęła rosnąć.  Folk-rockowe, melodyjne utwory oraz unikatowy głos, sprawiły że jest teraz jednym z najbardziej podziwianych artystów alternatywnych. Jego występ we Wrocławiu podczas ubiegłorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej został przyjęty przez  publiczność wręcz entuzjastycznie i podobnie pewnie będzie w Szczecinie.
 
 
Wejściówki na wszystkie opisane wydarzenia są jeszcze dostępne m.in. na stronie bilety.fm