200 płyt dla pierwszych gości za darmo, koncert laureatów przeglądu Made In Szczecin 4 i zespołu Ukeje z akustycznym repertuarem – to najważniejsze atrakcje nadchodzącej premiery płyty Born In Szczecin vol. 4. 18 lipca na dużym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich szykuje się prawdziwe święto szczecińskiej muzyki. Wstęp na wydarzenie jest całkowicie darmowy.

Wszystko zaczęło się od przeglądu kapel Made In Szczecin 4. Na koncertach konkursowych powstały nagrania, których produkcją zajęło się Stobno Records i mstudio.net.pl. W internecie fani głosowali na ulubione klipy na YouTube’owym kanale Made In Szczecin. 10 najlepszych artystów z konkursu dostało się na płytę Born In Szczecin 4. To jednak nie cały skład CD. Pozostali wykonawcy to bardziej uznane lokalne marki muzyczne, które zaprosili wydawcy krążka.

Zwycięzca tegorocznej edycji przeglądu Made In Szczecin - Joyride

 

Niezależny Szczecin na jednej płycie

Czwarta edycja składanki jest przekrojem tego, co na szczecińskiej scenie muzycznej najświeższe. Znajdziemy na niej rocka, bluesa, alternatywę, pop oraz rap i… trochę poezji. Wśród zespołów goszczących na krążku znalazły się m.in. OHO!KOKO, Ryszard Leoszewski czy Kępisty Quartet.

Born In Szczecin vol. 4 będzie fuzją najświeższej lokalnej muzyki ze Szczecina i okolic. Płyta pójdzie w Polskę w nakładzie 2,5 tysięcy egzemplarzy. To ewenement jak na działania sceny niezależnej z jednego miasta – mówi Karolina Woźniak, dyrektor artystyczny stowarzyszenia Made In Szczecin. – Chcemy, żeby koncert z okazji premiery 4 edycji Born In Szczecin był świętem muzyki Szczecina. Wystąpią Joyride, czyli zwycięzcy przeglądu Made In Szczecin 4, wyróżniony przez nas Mariusz „Mario” Zarzeczny i absolutna szczecińska gwiazda, zespół Ukeje, który zaprezentuje wyjątkowy akustyczny repertuar.

 

 

Długofalowa promocja

Born In Szczecin vol. 4 to element długofalowych działań promocyjnych prowadzonych przez Made In Szczecin. – Płyta będzie materialnym znakiem promocji szczecińskiej muzyki przez nasze stowarzyszenie. Takie samo zadanie mają klipy koncertowe z Made In Szczecin 4, które w tym roku powstały ze szczególną dbałością o jakość obrazu i dźwięku. Cały czas są na Youtube i kto wie, kiedy natrafią na nie łowcy talentów? – mówi Karolina Woźniak.

 

Wspierają Made In Szczecin

Przegląd Made In Szczecin 4, którego finałem jest premiera Born In Szczecin vol. 4 jest wspierany przez Urząd Miasta Szczecina. Partnerem technologicznym przedsięwzięcia jest mstudio.net.pl. Backline dla zespołów dostarcza sklep muzyczny Rockman. Za realizację dźwięku odpowiada Stobno Records.

Działania na rzecz lokalnych kapel wspierają także Free Blues Club, Zamek Książąt Pomorskich, Akademia Sztuki w Szczecinie, Radio Eska, Galeria Kaskada, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Bistro na Językach oraz Francuzka Piekarnia, LG Rent, Szczecin Blog i Szczecin nie jest wioską z tramwajami.

 

 

Muzyczny wieczór na Zamku – rozkład jazdy

Premiera składanki Born In Szczecin vol. 4 odbędzie się 18 lipca. Początek wydarzenia o godz. 19 – wtedy na scenie zobaczymy Mariusza „Mario” Zarzecznego. O 20 zagrają zwycięzcy Made In Szczecin 4 – rockowy Joyride. Gwiazda wieczoru, Ukeje, pojawi się na scenie na dyżym dziedzińcu o 21. Wstęp na premierę jest całkowicie wolny. 200 pierwszych gości otrzyma egzemplarz najnowszej szczecińskiej składanki za darmo.