We wszystkich przestrzeniach trwa aktualnie najbardziej czasochłonny i skomplikowany etap inwestycji. To roboty wykończeniowe, które prowadzone są praktycznie w każdym zakamarku obiektu – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Fabryki Wody. Budowa aquaparku połączonego z edukatorium powinna zakończyć się w lipcu, ale kilka kolejnych miesięcy zajmą odbiory i inne czynności niezbędne do wykonania przed otwarciem.

Prace wykończeniowe na placu budowy w miejscu dawnej Gontynki (ul. 1 Maja 41) obejmują baseny, sauny, strefy rozrywkowe i sportowe, edukatorium, a także pomieszczenia biurowe, magazynowe oraz gastronomiczne.

– Trwa tynkowanie pomieszczeń, układane są płytki podłogowe, prowadzone są prace malarskie, wykonywane są sufity podwieszane. Pojawia się coraz więcej elementów wyposażenia obiektu. Zamontowane zostały szklane balustrady w strefie basenu rekreacyjnego, montowane są drzwi, szafki depozytowe, jak i bramki wejściowe na poszczególne strefy kompleksu. Wewnątrz edukatorium, gdzie znajduje się strefa pływających wysp, trwa montaż wyposażenia do zabawy w wodzie – wylicza Piotr Zieliński.

Na zewnątrz powstaje boisko sportowe, wykonywane są posadzki żywiczne na sztucznej plaży, trwa profilowanie skarp i humusowanie, pojawiają się nowe nasadzenia.

– Jednocześnie realizowane są prace instalacyjne i teletechniczne. To montaż urządzeń różnego rodzaju systemów, które są niezbędne do bezpiecznego i prawidłowego funkcjonowania kompleksu. To m.in. systemy pożarowe, monitoring wizyjny, systemy sygnalizujące o włamaniu, automatyka wentylacji, nagłośnienie, sieć LAN, kontrola dostępu – dodaje Piotr Zieliński.

Wykonawcą prac jest konsorcjum firm w składzie: Alastal Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i Alstal Real Estate sp. z o.o. Realizują projekt sporządzony przez DreamWorlds by TKHolding. Łączny koszt budowy aquaparku, wraz z obsługą zaciągniętego kredytu, szacowany jest obecnie na 463 mln zł. Roczny koszt eksploatacji Fabryki Wody może wynieść nawet 62 mln zł.

Cennik biletów i dokładny termin otwarcia nie są na razie znane.