Kolejny miesiąc kwarantanny Baltic Neopolis Orchestra otwiera nowym cyklem The Best of Baltic Neopolis Orchestra. W jego ramach w każdy czwartek o 21:00 prezentowane będą mistrzowskie koncerty orkiestry z wyjątkowymi gośćmi. Na początek premierowe wideo z koncertu Flamenco Fiesta z udziałem Vasko Vassileva, muzyków hiszpańskiej grupy Chambao oraz BNO. W niespotykanej aranżacji usłyszymy utwory takie jak Despacito, El Zorro czy Mariachi.

Muzyczna różnorodność

Nietypowe zestawienie pasji i wybujałej namiętności znanego już szczecińskiej publiczności Vasko Vasilleva z męską częścią hiszpańskiej grupy Chambao będzie okazją do zwiedzenia zakątków dalekiej Andaluzji. – To będzie prawdziwa fiesta – zapowiada Katarzyna Lament z Baltic Neopolis Orchestra i dodaje: – Koncerty w ramach The Best of Baltic Neopolis Orchestra będą prawdziwymi petardami. Staramy się zaprezentować te z ciekawymi, innowacyjnymi repertuarami, w których szansę dostają nietypowe instrumenty. Ale przede wszystkim to okazja do zobaczenia wspaniałych, charyzmatycznych artystów, u boku których BNO miała okazję wystąpić.

Usłyszymy muzykę klasyczną oraz światowe przeboje muzyki poważnej i rozrywkowej. Orkiestra stara się również zapoznawać widzów z twórcami mniej znanymi. W ten sposób muzycy pragną pokazać swoją różnorodność i uniwersalność. – Repertuar i miejsca, w których koncerty były wykonywane, są bardzo różne i tak wielobarwne, jak współpracujący z nami przez ostatnie lata muzycy. To głównie koncertmistrzowie znakomitych orkiestr europejskich, takich jak London Symphony Orchestra, Covent Garden Opera House, ale też bezpretensjonalni freelancerzy czy członkowie kameralnych formacji, które swoją precyzją „miażdżą” przy każdym muzycznym spotkaniu – opowiada Lament.

W każdy czwartek maja o godzinie 21:00 na profilu facebookowym Baltic Neopolis Orchestra usłyszymy i zobaczymy muzyczne hity. – Pokażemy między innymi energetyczny koncert z braćmi Javorkai, skrzypkiem Sandorem i wiolonczelistą Adamem, którzy zatrzęśli salą koncertową Akademii Sztuki w Szczecinie – wymienia Lament. – Na pewno ciekawy będzie występ z Garthem Lubbe, który poza wyborną grą na altówce czarował słuchaczy śpiewem alikwotowym. Pokażemy również koncert premiujący płytę 4AM Tango z udziałem charyzmatycznego i tajemniczego bandeonisty Marcelo Nisinmana.

Domófki ciąg dalszy

Sobotni wieczór to z kolei czas na Domófkę z BNO. Tym razem zagrają muzycy z domów w Polsce i Brazylii – Emanuel Salvador na skrzypcach i Roaldo Rolim na fortepianie. W programie K. Szymanowski Mity op. 30 oraz J.B. Santos Nocturn. Koncert rozpocznie się na Facebooku Baltic Neopolis Orchestra w sobotę 9 maja o godzinie 20:00.