Wiemy już, kto będzie odpowiadał za wizualną stronę Born In Szczecin vol. 4 – w konkursie na towarzyszącą płycie grafikę wygrał projekt Grzegorza Plechy: „Chciałem żeby motyw był jasny na pierwszy rzut oka…”.

Do konkursu wpłynęło jeszcze ponad 20 innych projektów, ale organizatorzy zdecydowali się właśnie na projekt Plechy: Przekonała nas jego trafność. Zwycięska okładka wykorzystuje jeden z najważniejszych symboli Szczecina, a do tego jeszcze pociąga za sobą specyficzne skojarzenia: ambicję, wolność i siłę. Uznaliśmy więc, że będzie idealną ilustracją dla najświeższej młodej muzyki naszego miasta. Doceniliśmy także kreskę twórcy projektu – mówi Karolina Woźniak, dyrektor artystyczny stowarzyszenia Made In Szczecin.

Grzegorz Plecha o konkursie dowiedział się z facebookowego profilu wSzczecinie.pl. Autor okładki projektowaniem zajmuje się już od kilku lat. Zaczynał jeszcze, gdy dostęp do internetu był mocno ograniczony, a zabawa w rysunki i ich przeróbki była „najzwyczajniej” rozrywką: Z czasem zaczęło się to przeradzać w pasję, a z biegiem lat zacząłem wykorzystywać projektowanie w swojej pracy w sklepach internetowych. Od pół roku mam swoją firmę zajmująca się grafiką, projektowaniem i reklamą – mówi Plecha.

Krótka burza mózgu

Na okładce znalazł jeden z najważniejszych symboli Szczecina w nieco przekształconej formie. O tym, co jest motywem przewodnim dowiemy się dopiero w piątek 18 lipca podczas premiery Born In Szczecin vol. 4 na Zamku Książąt Pomorskich. – Chciałem żeby motyw był od razu jasny na pierwszy rzut okaKrótka burza mózgu: potrzebowałem połączenia charakterystycznego elementu kojarzącego się ze Szczecinem i czegoś, co wiąże się z narodzinami – mówi twórca zwycięskiego projektu.

Born In Szczecin vol. 4

Czwarta edycja składanki to swoisty przegląd tego, co na szczecińskiej scenie muzycznej najświeższe. Znajdziemy na niej rocka, bluesa, alternatywę, pop oraz rap i… trochę poezji. Krążek będzie promował kapele związane z Grodem Gryfa w całej Polsce.

Więcej niż połowa piosenek z najnowszej Born In Szczecin będzie pochodzić od zespołów, które zostały laureatami przeglądu kapel Made In Szczecin 4 organizowanego w kwietniu w szczecińskim Free Blues Clubie. Pozostałe formacje, które znajdą się na krążku, to bardziej uznane lokalne marki zaproszone przez organizatorów.

Premiera Born In Szczecin vol. 4 już 18 lipca na Zamku Książąt Pomorskich. Podczas wydarzenia wystąpią zwycięzcy Made In Szczecin 4: rockowy Joyride, a także bluesman Mariusz „Mario” Zarzeczny, którego wyróżnili organizatorzy przeglądu. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Ukeje, który zaprezentuje specjalnie przygotowany akustyczny repertuar.

Wstęp na imprezę jest wolny. Dla pierwszych 200 gości przewidziane są darmowe egzemplarze Born In Szczecin vol. 4.