Jest już długo oczekiwana składanka Born In Szczecin vol. 3. W piątkowy wieczór na Zamku publiczność pierwszy raz zapoznała się z krążkiem. Przybyłą na premierę widownię czekały liczne atrakcje, a głównym daniem były koncerty.

Zaczęło się od otwarcia wernisażu fotografii koncertowej Jakuba Winiarskiego, a tuż po tym z głośników na dziedzińcu leciała już Born In Szczecin vol. 3 – najmłodsze dziecko stowarzyszenia Made In Szczecin. Płyta zrzesza lokalne środowisko muzyczne i pokazuje, że Szczecin muzyką niezależną stoi – 17 utworów na składance to piosenki kapel stawiających pierwsze kroki na rynku muzycznym, ale także ich nieco doświadczonych starszych znajomych z branży.

 

 

Wystawa fotografii cieszyła się dużym zainteresowaniem, a 200 darmowych egzemplarzy Born In Szczecin 3 dla pierwszych gości rozeszło się w kilka chwil. Na oglądających zdjęcia czekał słodki poczęstunek w muzycznej oprawie – ciasteczka podawane były w skrzypcowych futerałach.

 

Na scenie zamkowego dziedzińca jako pierwszy zagrał zespół Lexis, zwycięzcy tegorocznej edycji przeglądu kapel Born To Be Wild. Występ zespołu został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność. Popowo-soulowy skład pokazał w pełni swój potencjał drzemiący w stonowanym stylu gry i silnym kobiecym wokalu.

Bona Fides, bluesowa młodość, zaprezentował się na scenie jako drugi zespół. Publiczność dobrze bawiła się przy zróżnicowanym i ciekawym repertuarze grupy. Największe wrażenie na widzach wywarła gra Mariusza Zarzecznego na harmonijce oraz jego śpiew.

Głównym daniem koncertu premierowego był występ Big Fat Mamy. „Gruba mama” nie zawiodła fanów, była w świetnej formie nie tylko muzycznie, ale i wizualnie. Cały skład „mamuśki” występował w specjalnie zaprojektowanych fluorescencyjnych strojach, tworząc bardzo ciekawe wrażenie.

Udany premierowy wieczór zakończył się Klubie Morion, gdzie część publiczności i muzyków przeniosła się na afterparty.

 

Made In Szczecin wspiera agencja reklamowa ETCETERA, DK Słowianin, Free Blues Club, Rockowy Klub Muzyczny Morion oraz sklep muzyczny Rockman. Masteringiem Born In Szczecin vol. 3 zajęło się Rapido Studio. Koncertowe klipy, które dostępne są cały czas w serwisie Youtube zrealizowało mStudio.net.pl. Przegląd wsparła również pizzeria Maffisto.

Projekt Made In Szczecin Born To Be Wild 2 jest realizowany przy wsparciu Miasta Szczecin.