– Facebookowa społeczność BABSKIEGO SZCZECINA zmieniła moje życie – mówi portalowi wSzczecinie.pl członkini internetowego grona. Kobiety zebrane w grupie spędzają razem czas już od prawie dwóch lat. W tym czasie przyciągnęły do siebie 6500 osób.

– BABSKI SZCZECIN to nie tylko wirtualne życie – tłumaczy Kasia Kurp, założycielka forum. – Nawiązują się tutaj prawdziwe przyjaźnie. Razem chodzimy do kina, odwiedzamy salony kosmetyczne, spotykamy się po pracy. Ta społeczność pozwala wyrwać się z ramion codzienności, żeby poznać inne kobiety ze Szczecina. Razem sobie pomagamy, wspieramy się i żyjemy – opowiada.

To ludzkie historie

BABSKI SZCZECIN to ludzkie historie. Jak tłumaczą nam członkinie grupy, dołączają do niej kobiety szukające swojej drogi, ale też te, które chcą pomagać innym. 

– Kiedy mam ochotę, to biorę udział w aktywnościach grupy albo korzystam z propozycji, które na niej padają. Przyjechałam do miasta i nikogo tutaj nie znałam. BABSKI SZCZECIN pozwolił mi wyrwać się z domu. To są nie tylko przelotne znajomości, ale także przyjaźnie na stałe – mówi kobieta, która funkcjonuje w społeczności od niedawna.

Jak dodaje założycielka grupy, BABSKI SZCZECIN tworzą przede wszystkim kobiety ze Szczecina, które nie chcą być same.

– To kobiety, które chcą poznawać inne kobiety. One chcą robić razem nowe rzeczy. Jesteśmy już całkiem sporą społecznością. Spotykamy się spontanicznie. Chodzimy razem do restauracji. Gramy w siatkówkę. Organizujemy wspólne imprezy oraz wspólne wyjazdy. Dowolność jest bardzo duża – podkreśla Kasia Kurp.

– Czuję się cudownie i wspaniale w grupie – komentuje jej członkini Agnieszka Duda. – Uważam, że to, co Kasia rozpoczęła, jest niesamowitą inicjatywą. To taka bezpieczna przestrzeń. Grupa zrzesza bardzo dużo kobiet na różnych etapach życia i w różnym wieku. Można w niej spotkać bardzo wiele ciekawych osób. Dzięki temu, co zrobiła Kasia, dzięki tej grupie poznałam wiele kobiet, które są teraz dla mnie wsparciem. Ta energia kobieca jest wyjątkowa – mówi. 

I wspomina: – Pamiętam swoje pierwsze wydarzenie, w którym uczestniczyłam. Wiedziałam, że mogę tam być sobą i nikt tego nie oceni negatywnie. Mogłam ściągnąć swoją „zbroję” i po prostu czuć się swobodnie. To jest niesamowite. To taka społeczność, w której kobiety mogą sobie wzajemnie pomagać. Czerpię z tego całymi garściami. 

Będzie Babski Ryneczek

Już 26 maja w Domu Kultury Słowianin BABSKI SZCZECIN organizuje Babski Ryneczek. Wydarzenie ma być okazją do regularnego spotykania się, ale i odświeżenia swoich szaf. Na miejscu będzie można sprzedać zalegające na wieszakach ubrania, ale i kupić nowe. Co więcej, utalentowane panie ze Szczecina będą mogły zaprezentować swoje talenty.

Szczegóły na Facebooku grupy BABSKI SZCZECIN: https://www.facebook.com/profile.php?id=100085961979524